Zimní motivy ze Slaného

fotografická výstava, výstavní síň muzea (1. patro), 18. února—18. dubna 2015

Ve středu
18. února v 17 hodin Vás zveme na zahájení výstavy fotografických snímků Slaného, které jsou datovány od počátku 20. století po současnost. Jejich společným pojítkem je zimní tématika. Vystavený soubor fotografií pochází kompletně ze sbírek slánského muzea a je sestaven z děl mnoha místních fotografů - profesionálů i amatérů. Uvidíte např. záběry místopředsedy slánského Klubu fotografů amatérů Josefa Čížka (zemřel v r.1945 v Terezíně), Svatopluka Čížka, Františka Durase, MUDr. Augustina Ratkovského, učitele Jaroslava Chyského, Václava Horna nebo Oldřicha Kindla. Ze soudobých autorů sen v expozici objeví snímky Pavla Vychodila, Václava Slunéčka, Karla Vidimského a dalších. Zvláštností je, že zimních motivů ze Slaného se nezachovalo zdaleka tolik, jako z jiných období roku a některé pohledy jsou dost vzácné. Řada fotografií je vystavena vůbec poprvé.

fotozima-FINALE