Proti srsti

Zahájení další neobvyklé výstavy, tentokrát nazvané „Proti srsti“ podle stejnojmenné kampaně občanského sdružení Svoboda zvířat, jež je spolupořadatelem výstavy.

Výstavní sál muzea (1. patro) v sobotu 26. března v 15 hodin

PLAKÁT PROTI SRSTI VÝSTAVA SLANÝ

Cílem výstavy je otevřít oči všem, kteří neví či jen tuší, jakou cenou je vyvážena výroba textilního zboží z pravých kožešin (liška, norek, činčila, králík). Výstava má hluboký etický podtext s přesvědčením, že člověk není nadřazen ostatním bytostem na této planetě a měl by se vážně zamyslet nad svým chováním ke zvířatům, která jsou schopna stejně jako on velmi intenzivně vnímat bolest. Chov tzv. kožešinových zvířat je v řadě vyspělých zemí na ústupu a tomuto trendu má napomoci i naše výstava. Návštěvník se nemusí obávat drastických výjevů, naopak, shlédne mj. nejzajímavější z návrhů soutěže Designem proti kožešinám; jedná se o českou variantu celosvětové kampaně
DAF (Design Against Fur). Na výstavě se budete moci svým podpisem připojit k peticím na ochranu zvířat, zvláště proti pokusům na zvířatech a samozřejmě pro zákaz chovu kožešinových zvířat.

Více například na:
http://www.protisrsti.cz/url_icon_13; http://www.svobodazvirat.cz/url_icon_13; http://dafcr.cz/url_icon_13