Výsledky a fotogalerie soutěže „Postav si svou Pražskou bránu“

V průběhu měsíce října tohoto roku mohly naši nejmenší návštěvníci stavět u příležitosti výstavy „Pražská brána“ své vlastní modely Pražské brány, svá vlastní originální pojetí vstupu do města.

O soutěži jsme psali také v poslední Slánské radnici tento text:

S velkým úspěchem se setkala soutěž pro děti „Postav si svou Pražskou bránu“, která ve slánském muzeu doprovázela výstavu Pražská brána. Děti nejčastěji kolem věku 10 let stavěly nejrůznější varianty brány, některé věrnější původnímu vzhledu (inspirací byl vystavený starý model brány), některé nám připomínají spíše soudobé stavitelství, jiné bychom zařadily nejspíše do říše science – fiction. Soutěže se zúčastnilo celkem na 150 dětí ze všech slánských základních škol, Dětského domova a okolních i vzdálenějších obcí (Zlonice, Smečno, Beřovice, Klobuky, Kladno, Jedomělice, Peruc, Nižbor i Praha a dokonce též Havířov). Zapojil se také malý zahraniční tvůrce – čtyřletý Arthur Jouve z Francie. Bylo vystavěno přesně 83 „Pražských bran“. Některým dětem pomáhali rodiče, hlavně tatínkové; takové práce stojí pro dodržení pravidel fair play mimo vlastní soutěž. Výsledky soutěže naleznete v průběhu prosince na webu muzea. Ocenění malí architekti obdrží po zásluze stavebnice Lego.

„Pražské brány“ jsou nyní již rozebrány a přichází závěr celé soutěže – vyhlášení vítězů a zveřejnění fotogalerie jednotlivých děl. Bohužel nebylo možné vyfotit a zveřejnit všechny práce, protože některé se již doslova rozpadly. Stavebnicemi bude oceněno prvních pět staveb, uvedení autoři budou kontaktováni ze strany muzea prostřednictvím škol či rodičů:

• 1. Lukáš Malý, Marek Nič a Adam Cimrman [4. A., 2. ZŠ Slaný]
  • 2. Vojtěch Pek a Martin Hadrava [4. C, 3. ZŠ Slaný]
  • 3. Martin Linda [3. B, 2. ZŠ Slaný]
  • 4. Tomáš Veselý [10 let, Slaný]
  • 5. Ondřej Mařík [11 let, Slaný]

Aby ani ostatní soutěžící nebyli zklamáni, máme i pro ně připravené drobné ceny. A proto všichni, kteří naleznou svou stavbu ve fotogalerii, mohou se v muzeu zastavit pro zaslouženou odměnu.