Vydejte se s námi Divokým Kurdistánem!

V galerii muzea (2. patro) zahajujeme originální a neobvyklou výstavu „Divokým Kurdistánem“. Výstava vychází z poutavých fotografií dvojice studentů z jejich dobrodružné pouti po severním Iráku a Turecku. V moderně pojaté expozici uvidíte mj. místní kroje, ukázky výtvarného umění, tradiční koberce či uslyšíte kurdskou lidovou hudbu.

Výstava bude doplněna informacemi o klíčových tématech kurdské kultury. Na samotné vernisáži budete moci kromě vyprávění rodilých Kurdů a zmíněných studentů slyšet živou kurdskou hudební produkci či ochutnat místní speciality. Hlavním partnerem projektu je mezi jinými Kurdské občanské sdružení, které výrazně pomohlo také s přípravou níže uvedených
doprovodných akcí.

Srdečně zveme především milovníky exotiky, dobrodružné duše a vůbec všechny zvídavé návštěvníky, kteří si na výstavě mohou doplnit informace o tak pozoruhodné, a přitom dnes tak často opomíjené kultuře "největšího národa světa bez vlastního státu"!

Galerie muzea v sobotu 5. března v 15 hodin

Čtvrtek 10. března v 10.30 hod.: Kurdistán – přednáška pro studenty (aula gymnasia)

Pátek 11. března v 19.30 hod.: Viděl jsem Slunce – česká premiéra kurdského filmu (městské kino)

Čtvrtek 17. března v 18 hod.: Kurdistán očima Jiřího Dědečka - beseda okořeněná písničkami známého českého hudebníka, básníka, spisovatele a překladatele (Kaple Zasnoubení Panny Marie v budově muzea)