Vánoční koncerty v kapli Zasnoubení Panny Marie


Prosinec 2018

V adventním čase je pro milovníky hudby v kapli Zasnoubení Panny Marie připraveno několik koncertů s vánoční tématikou.

V sobotu
1. prosince v 19:30 proběhne Vánoční koncert Simony Klímové. Hostem zpěvačky bude kapela Bob a bobci.

V neděli
2. prosince v 18 hodin se v kapli uskuteční koncert učitele hudby slánské ZUŠ Jaroslava Pelikána.

Ve středu
5. prosince v 19 hodin kaplí zazní koncert Kruhu přátel hudby – Lidové Vánoce v českých a moravských vesnicích. Účinkují: doc. Miloš Černý - housle, dudy, zpěv; Eva Šašinková – kontrabas, zpěv a Michal Horsák - cimbál. Koncert je provázen vyprávěním o dobových zvycích, vánočních písních a koledách od regionů Chodska až po Jihomoravské vesnice.

V úterý
11. prosince v 18 hodin bude v kapli slavnostně zakončen 7. ročník festivalu Varhany znějící 2018 – Slaný a Velvary & Zlatníky a Psáry.

Na čtvrtek
13. prosince v 17 hodin připravili Vánoční koncert žáci slánské ZUŠ.

V pátek
14. prosince ve 20 hodin proběhne poslední vystoupení letošní sezóny Jazz Clubu - Tom Vybíral Trio na vánočním jazzovém večeru. Trio ve složení Tomáš Vybíral – bicí, František Krtička – piano, vibrafon, Ondřej Štajnroch – basa vystoupí s vlastními skladbami. Hostem koncertu bude zpěvačka Zuzana Dumková.

V sobotu
15. prosince v 16 a 18 hodin proběhnou dva Vánoční koncerty sdružení Consortium Camerale Slanense, na kterém vystoupí společně s kladenským souborem Sluníčko a Flauti Vivace.

Na úterý
18. prosince v 17 hodin připravili Vánoční koncert žáci ZŠ ve Slaném Na Hájích.

V pátek
21. prosince v 17:30 hodin zakončí letošní sérii vánočních vystoupení Vánoční koncert studentů slánského gymnázia pro rodiče, učitele a přátele hudby. Vystoupí zde hudební tělesa slánského gymnázia, školní pěvecký sbor Achach a studentský komorní orchestr Ensemble Academia. Zazní české i světové koledy v originálním podání a další zajímavé skladby. Orchestr a sbor řídí Matěj Bartoň. Vstupné dobrovolné.


kph plakat prosinec 2018