Týden nabitý kulturou 14.—18. května

Třetí týden v květnu bude v našem muzeu doslova prošpikovaný rozmanitými kulturními akcemi a vyvrcholí městskými slavnostmi a Muzejní nocí. Přinášíme jejich přehled, výběr už je na Vás!

úterý 14. 5. od 17 hodin - vernisáž výstavy Tři generace architektů

středa 15. 5. od 9:45 – Na Slánskou horu – vycházka na známou archeologickou a přírodní památku našeho města. Odborný výklad PhDr. Václav Moucha, CSc. (Archeologický ústav AV ČR, v.v.i.). Sraz účastníků v 9:45 na vrcholu Slánské hory. Pevná obuv výhodou, vstup na horu na vlastní nebezpečí.

slanska hora vychazka

středa 15. 5. od 19 hodin – Pěvecký recitál Jarmily Kosinové – pravidelný pořad Kruhu přátel hudby v kapli Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji. Vedle operních árií zazní také duchovní hudba i lidové písně. Vstupné 60 / 40 Kč, členové KPH zdarma.

plakat pevecky recital 15.5.2013

čtvrtek 16. 5. od 17 hodin Pasivní a nulové domy - malá galerie muzea - přednáška ing. arch. Jaroslava Tachecího o trendu v současném stavebnictví a úsporách při stavbě a provozu domu.

Prednaska pasivni domy

sobota 18. 5. (celý den) - program k městským slavnostem a Festivalu muzejních nocí

Program k městským slavnostem 2013