Tři generace architektů — výstava o architektech rodiny Rejchlovy

Ještě před městskými slavnostmi zahájíme výstavu o třech generacích architektů Janovi, Milanovi a dvou Václavech Rejchlových. Výstavní síň muzea (1. patro), 14. května—17. srpna 2013.

Tři generace architektů — výstava o architektech rodiny Rejchlovy
Úterý 14. květnasobota 17. srpna 2013 Výstavní síň v 1. patře muzea 274 01 Slaný, CZ

Pro Slaný je klíčovou osoba Jana Rejchla, žáka slavného Josefa Gočára a rodáka z Hradce Králové. Právě Jan Rejchl vnesl do města Slaného ducha tehdy nového směru v architektuře – funkcionalismu.

Městská spořitelna čp. 99 na Husově třídě je dodnes jednou z moderních dominant města a dokladem, jak lze citlivě zasadit moderní stavbu do historického prostředí. Všeobecně dobře známou je také stavba hudební školy [dnes ZUŠ Slaný].

Architekti rodiny Rejchlovy působili zejména ve východních Čechách. Výstava ve Slaném poprvé komplexně představí jejich pozoruhodné architektonické dílo.