Tři generace architektů - výstava o architektech rodiny Rejchlovy

Ještě před městskými slavnostmi zahájíme výstavu o třech generacích architektů Janovi, Milanovi a dvou Václavech Rejchlových. Pro Slaný je klíčovou osoba Jana Rejchla, žáka slavného Josefa Gočára a rodáka z Hradce Králové. Právě Jan Rejchl vnesl do města Slaného ducha tehdy nového směru v architektuře - funkcionalismu. Městská spořitelna čp. 99 na Husově třídě je dodnes jednou z moderních dominant města a dokladem, jak lze citlivě zasadit moderní stavbu do historického prostředí. Všeobecně dobře známou je také stavba hudební školy [dnes ZUŠ Slaný]. Architekti rodiny Rejchlovy působili zejména ve východních Čechách. Výstava ve Slaném poprvé komplexně představí jejich pozoruhodné architektonické dílo.

Výstavní síň muzea (1. patro), 14. května—17. srpna 2013

Tři generace architektů - výstava o architektech rodiny Rejchlovy