Staročeský jarmark 2018

sobota 25. srpna 2018, 9—16 hodin, statky čp. 1 a 2 v Třebízi

V
Národopisném muzeu v Třebízi na poslední prázdninovou sobotu připraven ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů a Patrií, z.s., jubilejní 10. Staročeský jarmark. Na dvoře Cífkova statku budou předváděna tradiční rukodělná řemesla s možností zakoupení originálních výrobků. V areálu zazní dechová hudba i starý flašinet, nabídneme Vám občerstvení, program pro děti, tvořivé dílny, květinový workshop a další. Návštěvníkům jarmarku je k dispozici také prohlídka stálých expozic řemesel, zemědělství a života na vesnici a výstavy Rozkulačeno, která představuje perzekuci selského stavu v dobách nacismu a komunismu. Na jarmarku Vám nabídneme doprovodný program k výstavě: v průběhu dne budou promítány tematické dokumenty, na 13:30 zveme všechny pamětníky starého života na vesnici a v 14:00 začne přednáška historika dr. Jaroslava Rokoského o kolektivizaci venkova. Vstupné je 50 a 20 Kč.

Staročeský jarmark Třebíz 2018