Staré sýpky na Slánsku

přednáška, středa 16. října od 17 hodin, malá galerie muzea

Ve
středu 16. října Vás zveme do malé galerie muzea na přednášku etnologa PhDr. Lubomíra Procházky, CSc., vedoucího Skanzenu ve Vysokém Chlumci a Muzea Špýchar Prostřední Lhota (pobočky Hornického muzea v Příbrami) s názvem Staré sýpky na Slánsku. Náš dlouholetý spolupracovník a autor publikace o špýcharech na Slánsku (vydaly Přemyslovské střední Čechy v loňském roce) pohovoří obecně o významu, funkci a typech špýcharů na českém území, zvl. ve středních Čechách. Jádro přednášky pak obsáhne pojednání o špýcharech (sýpkách) v širší oblasti Slánska, včetně současného stavu těchto objektů v terénu, kdy bude promítnuta fotografická dokumentace pořízená ke zmíněné publikaci. Vstupné je jako vždy dobrovolné.

plakat Staré sýpky na Slánsku