Snad nad zlato

Zveme Vás na výstavu moderního umění německé výtvarnice českého původu Dagmar Dost-Nolden s názvem Snad nad zlato. Jde o ojedinělou příležitost seznámit se s aktuálním děním na mezinárodní výtvarné scéně; v tomto případě se jedná o tvorbu skutečně přesahující nejen hranice Čech či Německa, ale celé Evropy. Důkazem budiž autorčiny výstavy v Asii či Severní i Jižní Americe. Pojítkem všech prací je téma neustále se měnící energie, z níž vznikají různé formy bytí. Vystaveny budou mj. obrazy z cyklu „The First“ [První], které jsou inspirovány číslem 1 a touhou být v něčem první. Cyklus byl prvně představen v Hampstead Museum v Londýně a je věnován památce slavného českého olympionika Emila Zátopka. Vedle rozsáhlých abstraktních kompozicí budou vystaveny také skulptury odvozené od lidské figury. Vernisáž spolu s úvodní performancí autorky si nenechte ujít ve čtvrtek 11. října od 17 hodin v galerii muzea!

dost-nolden-color-A3-mesta

Galerie muzea 11. října—25. listopadu 2012