Slánské rozhovory o české husitské reformaci

Leitmotivem letošního přednáškového cyklu "Slánské rozhovory 2010" bude česká husitská reformace. V Kapli Zasnoubení Panny Marie v budově muzea budeme moci vyslechnout řadu zajímavých příspěvků, které se tohoto tématu nějakým způsobem dotýkají. Vystoupí renomovaní odborníci z řad historiků i historiků umění, archeologové, teologové, literární vědci a další.

Celodenní program bude doplněný hned třemi poutavými výstavami -
Kniha knih (nejstarší bible ze sbírek Vlastivědného muzea, expozice přímo v kapli muzea), Martinická bible a její cesta z 15. do 21. století (zahájení výstavy proběhne v rámci Slánských rozhovorů) a konečně již probíhající výstava věnovaná slánskému historikovi Rudolfu Urbánkovi, který se daným obdobím intenzivně zabýval.

Slánské rozhovory zahájí starosta města
RNDr. Ivo Rubík spolu s Prof. ThDr. Janem Blahoslavem Láškem, děkanem Husitské teologické fakulty UK.

Završením dne bude v 15.30 ekumenické setkání zástupců různých církví a pěvecké vystoupení slánského Husova sboru.

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 5. října v 9.30 hodin

Slánské rozhovory o české husitské reformaci

Program ke stažení zde (pdf).