Slaná muzejní noc

pátek 31. května 2019, 16:00—22:00, areál muzea, knihovny a městského kina

Na odpoledne a večer posledního pátku v květnu je připravena
Slaná muzejní noc, jež je součástí celostátního Festivalu muzejních nocí (17. 5.—8. 6.). Tematicky se vracíme k legendárním kořenům našeho města – původní raně středověké osady, kde byla z minerálního pramene vyvářena sůl, tedy velmi cenná komodita, která se jinak draho dovážela z ciziny. Sůl je pro náš život nezbytná stále a nabývá mnoha forem, jak uvidíte v areálu muzejní budovy a blízkém okolí: na programu jsou mj. ukázky pokusů nejen se solí, ochutnávky slaných jídel, výtvarný workshop, hra pro děti a další. Vedle muzea bude akce probíhat také v Knihovně V. Štecha, infocentru a městském kině. Důležitým bodem večera bude zahájení výstavy Sladké naše snění. Tentokrát představíme rekonstrukci ložnice našich předků.

plakat-muzejni-noc-flata4-loznice-press