Pražské kytarové kvarteto - koncert KPH

Kaple Zasnoubení P. Marie v bývalé piaristické koleji ve Slaném 15. dubna v 19.30

Pražské kytarové kvarteto
bude hrát v tomto složení: Marek Velemínský - vedoucí souboru, Václav Kučera, Jan Tuláček, Patrick Vacík. Všichni účinkující jsou absolventi Konzervatoře v Praze.

Pražské kytarové kvarteto bylo založeno v roce 1984 na pražské konzervatoři. Soubor si brzy získal přízeň publika doma i v zahraničí. Kvarteto je zváno na významné hudební festivaly, koncertovalo ve většině zemí Evropy, USA, Izraeli, absolvovalo řadu koncertů v České rapublice. Jeho interpretační umění je zaznamenáno na mnoho nahrávkách pro rozhlas, televizi na na řaděkompatních disků. Podle některých kritiků patří Pražské kytarové kvarteto mezi nejlepší soubory ve světě. Řada českých a zahraničních skladatelů zkomponovala díla přímo pro tento soubor (J. W. Duarte, Š. Rak, J. Morel...). Dalším zdrojem repertoáru jsou vlastní transkripce skladeb různých stylových období.