Osudy slánských židů

V neděli 26. června od 15 hodin Vás zveme na naučnou vycházku s výkladem, která navazuje na výstavu o koncentračních táborech a kterou jsme nazvali „Osudy slánských židů“.

Vedle pracovníků muzea se můžete těšit na zasvěcený výklad
Mgr. Blanky Rozkošné z Židovské obce v Praze; v tomto ohledu skutečně těžko hledat povolanější osobu – Mgr. Rozkošná se našemu regionu dlouhodobě věnuje, skvěle zná dějiny slánské židovské obce i slánské památky judaismu, které při vycházce navštívíte.

Vycházka začíná na výstavě ve slánském muzeu, pokračuje po vybraných objektech spjatých s židovským obyvatelstvem včetně obětí koncentračních táborů a končí na slánském židovském hřbitově.

Účast na vycházce je bez poplatku. Vstup na židovský hřbitov pouze s pokrývkou hlavy!

plakat_zide

Neděle 26. června od 15 hodin; naučná vycházka – začátek v 1. patře (výstavní síň) muzea

MĚSTO SLANÝ - hřbitov0203P4270033P4270037P4270038