Okresní starosta Josef Hlaváček

O poslední středu měsíce dubna se v malé galerii muzea uskuteční přednáška učitele dějepisu na Obchodní akademii ve Slaném Mgr. Zdeňka Víška na téma „Okresní starosta Josef Hlaváček“. Malá galerie muzea, středa 25. dubna 2012 od 17 hodin.

Středa 25. dubna 2012 @ 17.00 Malá galerie muzea 274 01 Slaný, CZ

Příspěvek je zaměřen na zhodnocení osobnosti Josefa Hlaváčka, který stál v čele slánského okresu v letech 1869—1903 a po kterém je mj. nazváno jedno ze slánských náměstí. Za tuto dobu prošlo Slánsko pozoruhodným společenským, ekonomickým a kulturním vývojem, jehož pozitivní důsledky jsou ve Slaném jasně zřetelné i dnes, více než 100 let, jež uplynuly od úmrtí tohoto významného regionálního politika. Součástí přednášky bude prezentace dobových i současných fotografií.

Vstupné je dobrovolné.