Odkrývání Pražské brány

Zveme na přednášku na aktuální téma z oblasti archeologie, památkové péče či chcete-li historie obecně. Mgr. Jiří Unger (Archeologický ústav Akademie věd) promluví o nedávných výzkumech v místech, kde stávala slavná Pražská brána. Kaple Zasnoubení Panny Marie, 18. května 2011 v 17 hodin.

Odkrývání Pražské brány
Středa 18. května 2011 @ 11.00 Kaple Zasnoubení Panny Marie 274 01 Slaný, CZ

Již tuto středu od 17 hodin promluví Mgr. Jiří Unger (Archeologický ústav Akademie věd) o nedávných archeologických výzkumech ve Vinařického ulici ve Slaném, tedy v místech, kde až do 1. poloviny 19. století stávala slavná Pražská brána, pravděpodobně nejcennější zaniklá památka města, známá z mnoha reprodukcí, vedut, ale i odborných prací a učebnic architektury.

Výzkumy zahájené při akci revitalizace Vinařického ulice přinesly řadu nových informací, zájem veřejnosti o průběh vykopávek byl značný. Přednáška původně naplánovaná do malé galerie muzea tak bude velmi pravděpodobně přeložena do Kaple Zasnoubení Panny Marie v téže budově.

Odkrývání Pražské brány