Odkrývání Pražské brány

Zveme Vás na přednášku na aktuální téma z oblasti archeologie, památkové péče či chcete-li historie obecně: již tuto středu od 17 hodin promluví Mgr. Jiří Unger (Archeologický ústav Akademie věd) o nedávných archeologických výzkumech ve Vinařického ulici ve Slaném, tedy v místech, kde až do 1. poloviny 19. století stávala slavná Pražská brána, pravděpodobně nejcennější zaniklá památka města, známá z mnoha reprodukcí, vedut, ale i odborných prací a učebnic architektury.

Výzkumy zahájené při akci revitalizace Vinařického ulice přinesly řadu nových informací, zájem veřejnosti o průběh vykopávek byl značný. Přednáška původně naplánovaná do malé galerie muzea tak bude velmi pravděpodobně přeložena do Kaple Zasnoubení Panny Marie v téže budově.

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 18. května v 17 hodin

Pražská brána