Mám malý stan

výstava, 22. června—3. září 2016, galerie a výstavní síň

Ve obou výstavních sálech muzea je od června instalována velká letní výstava, jejíž název
Mám malý stan záměrně evokuje všemi oblíbené letní kratochvíle. Je rozdělena do dvou částí a koncipována humornou formou a určitě potěší děti, ale i dospělí rádi zavzpomínají nejen na své mládí a časy minulé V první části – galerie, vystavované předměty připomínají letní zábavy a rekreaci v době dávné i nedávné. Exponáty ze sbírek muzea jsou doplněny vzácnými předměty zapůjčenými soukromými sběrateli. Na galerii navazuje pohled do minulosti kempování a sním související aktivity ve výstavní síni. Vernisáž výstavy proběhne ve středu 22. června od 17 hodin.

mam-maly-stanVelká letní výstava v muzeu bude věnována všemožným letním kratochvílím včetně spolkového života, trampingu či skautingu. (kopie)