Loutna česká - přednáška, výstava a koncert

30. března a 2. dubna 2015, malá galerie a kaple Zasnoubení Panny Marie

O významném nálezu houslového partu barokní skladby
Loutna česká jsme Vás již několikrát informovali. Nyní Vás srdečně zveme na tematickou přednášku muzikologa doc. PhDr. Petra Daňka, CSc., nálezce vzácného partu prvních houslí Loutny české. Součástí přednášky bude výstava hudebnin ze sbírek našeho muzea, která potrvá až do konce dubna. Povídání o Michnově díle proběhne v pondělí 30. března od 17 hodin v malé galerii v přízemí muzea. Výstava obsahuje rovněž další vzácné tisky věnované hudbě, jako jsou např. římské antifonáře ze 20. let 17. století, graduály, hymnáře a další knihy z 16. a 17. století, ale též staré hudební nástroje. Samozřejmě nechybí letité housle, a také starobylá loutna z r.1691, kterou laskavě zapůjčilo Národní muzeum - České muzeum hudby v Praze. Výstava bude otevřena do 30. dubna.

Nově zrekonstruovaný slavný barokní cyklus skladeb Loutna česká zazní
živě v podání souboru Ensemble Inégal v kapli Zasnoubení Panny Marie, a to ve čtvrtek 2. dubna od 19 hodin. Součástí koncertu bude křest nového CD s Loutnou českou, které bylo nedávno nahráno přímo v muzejní Kapli Zasnoubení Panny Marie.

Pozor - koncert je již vyprodán.

plakat prednaska danek 2015

Fotogalerie I Fotogalerie II