Léto v muzeu budiž přivítáno!

Vítání léta a prázdnin proběhlo ve Slaném nad míru úspěšně, a to formou koncertu kapely Rastafidli Orkestra, složené z místních mladých nadějných hudebníků. Koncert proběhl přímo před muzeem - na Masarykově náměstí - u příležitosti konání výstavy "Jižní Amerika - Příroda a lidé", která probíhá do 15. srpna. Početná formace dokonce k této příležitosti zaranžovala speciální úvodní skladbu. My Vám nyní nabízíme video záznam jedné z mezi diváky nejoblíbenějších písní - Bei mir bist du schön (Svou lásku mi dej), což je vlastně coververze stejnojmenné skladby německého skladatele židovského původu Jacoba Jacobse (1890—1977).

V létě můžeme zejména doporučit návštěvu Národopisného muzea ve Třebízi; takový klid a okouzlující prostor pro aktivní odpočinek i uvolněné relaxování byste v okolí pohledali. Ve Třebízi můžete vedle stálé expozice (lidová architektura a umění, řemesla, historie apod.) do konce července navštívit výstavu
"České středohoří ve fotografii" a těšit se na srpen, kdy u příležitosti tradičního Staročeského jarmarku bude odhalena originální socha jednoho z nejproslulejších českých výtvarníků současnosti - Františka Skály, který ji nyní připravuje spolu se synem F. A. Skálou. Chystáme i doprovodnou výstavu!

Ve Slaném chystáme na srpen výstavu dvou mladých výtvarníků ze Slaného, které považujeme za jedny z největších místních talentů -
Lenky Husárkové (malba, design) a Martina Böhma (grafika, malba). V srpnu rovněž otevřeme výstavu věnovanou pivovarnictví na Slánsku.

Touto cestou si Vás také dovolujeme upozornit, že hlavní budova muzea a Velvarská brána budou ve středu 11. července celý den uzavřeny z důvodu ohlášeného přerušení dodávky elektřiny ze strany ČEZ distribuce!!! Děkujeme za pochopení!

Více informací o připravovaných projektech přineseme v průběhu léta.

Hezké prázdniny či dovolenou Vám přeje

tým Vlastivědného muzea ve Slaném

Zaniklý slánský pivovar bude představen na nové muzejní výstavě.František Skála se synem chystá novou sochu do muzea ve Třebízi.třebíz