Ladislav Čepelák: Grafická tvorba

V červnu letošního roku uplyne 90 let od narození významného českého grafika, kreslíře a ilustrátora Ladislava Čepeláka. Při této příležitosti bude v sobotu 14. června v 15 hodin zahájena výstava v galerii slánského muzea. Výstava potrvá do 19. července 2014.

Sobota 14. červnasobota 12. července 2014 Galerie muzea 274 01 Slaný, CZ

Ladislav Čepelák (25. 6. 1924 — 9. 10. 2000) se narodil v nedalekých Veltrusích. Od roku 1954 byl členem Sdružení českých umělců grafiků Hollar, vedl grafickou dílnu na Akademii výtvarných umění v Praze a v roce 1987 byl jmenován profesorem.

Tento čestný občan královského Města Slaného vytvořil řadu grafických cyklů, které byly z velké části inspirovány přírodou. Nezajímaly ho jen celkové pohledy na krajinu, ale také různé přírodní detaily (hnízda, pavučiny atd.). V 60. letech se ve své tvorbě věnoval krajině Slánska. Tato díla budou jádrem připravované výstavy.

Z technických důvodů (rekonstrukce výstavní galerie muzea) trvá výstava grafik Ladislava Čepeláka pouze do soboty 12. července. Po víkendu bude výstava demontována. Děkujeme za pochopení a omlouváme se potenciálním návštěvníkům.

Fotogalerie z vernisáže: Ladislav Čepelák — vernisáž výstavy

Ladislav Čepelák: Grafická tvorba