Ladislav Čepelák: Grafická tvorba

výstava, galerie muzea, 14. června—19. července 2014

V červnu letošního roku uplyne 90 let od narození významného českého grafika, kreslíře a ilustrátora
Ladislava Čepeláka. Při této příležitosti bude v sobotu 14. června v 15 hodin zahájena výstava v galerii muzea. Ladislav Čepelák (25. 6. 1924—9. 10. 2000) se narodil v nedalekých Veltrusích. Od roku 1954 byl členem Sdružení českých umělců grafiků Hollar, vedl grafickou dílnu na Akademii výtvarných umění v Praze a v roce 1987 byl jmenován profesorem. Tento čestný občan královského Města Slaného vytvořil řadu grafických cyklů, které byly z velké části inspirovány přírodou. Nezajímaly ho jen celkové pohledy na krajinu, ale také různé přírodní detaily (hnízda, pavučiny atd.). V 60. letech se ve své tvorbě věnoval krajině Slánska. Tato díla budou jádrem připravované výstavy.

čepelák plakát výstava tisk