Koncert pro muzeum III

čtvrtek 26. června od 15 hodin, Masarykovo náměstí ve Slaném

Ve čtvrtek 26. června se uskuteční již třetí ročník události s názvem
Koncert pro muzeum. Akce se tradičně uskuteční na Masarykově náměstí ve Slaném a pro všechny návštěvníky bude zdarma! Letošní program úspěšné akce začne již v 15 hodin, kdy vystoupí nejnadanější ze slánských producentů elektronické hudby a DJs spadající do volného seskupení Touch the Jungle. Odpoledne bude prezentována činnost slánského Informačního centra mládeže (ICM), které úspěšně funguje při Domu dětí a mládeže Slaný.
Dále bude návštěvníkům představeno občanské sdružení s mezinárodní působností Kedjom-Keku, které bylo založeno v roce 2010. Sdružení podporuje rozvoj horské oblasti na severozápadě Kamerunu a pomáhá zachovat unikátní přírodní prostředí mlžného lesa, ohrožovaného nepromyšlenou zemědělskou činností.

koncert pro muzeum plakát

Akce vyvrcholí dvěma koncerty úspěšných slánských kapel:
Rastafidli Orkestra (reggae/ska/dub) a The Bladderstones (blues-rock).
Kapelníkem devítičlenného hudebního tělesa
Rastafidli Orkestra je skladatel, aranžér, klávesista a zpěvák Martin Hora. Vedle nástrojové bohatosti (bicí, basa, kytara, perkuse, klávesy, trombon a dva saxofony) je kapela oblíbená zejména pro nápadité rytmické kompozice a uvolněnou atmosféru při koncertech. Nejnovějším členem kapely je zpěvačka Bety Dobnerová, v jejímž podání dostávají známé skladby zcela nové neoposlouchané znění.
Trio
The Bladderstones spojuje zpěváka a baskytaristu Johnnyho Judla, známého z několika různých uskupení [Trilobeat, Kujooni, Jablkoň a další], talentovaného kytaristu Tomáše Frolíka a bubeníka Tomáše Náprstka. Kapela sklízí ovace již třetím rokem a nebojí se pohybovat napříč žánry jazzu, blues a rocku.
Občerstvení akce tradičně zajišťuje hudební bar Me Gusta.