Karel IV. a středověk ve Slaném

Netradiční výstava přibližuje nejen otisky doby vlády Karla IV., ale i stopy dalších panovníků vrcholného středověku v našem městě. Výstavní síň muzea od 6. října do 19. listopadu 2016.

Karel IV. a středověk ve Slaném
Čtvrtek 6. říjnasobota 19. listopadu 2016 Výstavní síň v 1. patře muzea 274 01 Slaný, CZ

Vedle odborné části, kde budou mj. prezentovány originální dobové předměty, expozice představí obrázky a rukodělné výrobky slánských dětí, které se zapojily do Výtvarné soutěže s Karlem IV. V této vzdělávací výstavě nebudou chybět ani interaktivní prvky a pracovní listy pro děti a mládež. Expozici rozhodně doporučujeme pro doplnění školní výuky.

Podívejte se na virtuální výstavu: Karel IV. a středověk ve Slaném

Vyhlášení výsledků Výtvarné soutěže s Karlem IV. proběhne 15. října, a to symbolicky při koncertu v děkanském kostele sv. Gotharda, který byl právě za vlády Karla IV. významně přestavěn a rozšířen.

Karel IV. a středověk ve Slaném