Kamil Lhoták – Balony nad Slaným

výstava, 7. září—18. listopadu 2018, galerie muzea (2. patro)

Milovníci romantiky, moderní malby a nostalgických exkurzů do doby balonů a prvních samohybů se mohou těšit na zcela mimořádnou výstavu obrazů a grafik světově uznávaného výtvarníka Kamila Lhotáka. Představíme vám kolekci autorizovaných reprodukcí zachycujících všechny typické okruhy Lhotákova výtvarného zaměření, především obrazy plné majestátně se vznášejících balonů, létacích strojů, motocyklů a dýmajících veteránů. Součástí expozice bude také originál dosud nikdy nevystaveného obrazu ze soukromé sbírky. Výstava vznikla jako oslava čtvrtstoletí Vzduchoplavecké společnosti královského města Slaný, ve spolupráci se Společností přátel Kamila Lhotáka, která je nositelem ochranné značky malíře. Několik obrazů zapůjčila Galerie Benedikta Rejta v Lounech.

Vernisáže, která proběhne ve čtvrtek 6. září od 17 hodin v galerii muzea, se jako vzácný host zúčastní malířův syn pan Kamil Lhoták mladší. Výstavu doplňuje originální barevný katalog, který bude možné, společně s dalšími zajímavými monografiemi, zakoupit přímo v muzeu.

Po skončení vernisáže plánujeme start horkovzdušného balonu Vzduchoplavecké společnosti Královského města Slaný přímo z Masarykova náměstí [za příznivého počasí].

plakát lhotak - balony nad slanym