Jižní Amerika - velká letní výstava

U příležitosti Dne dětí bude v hlavní budově našeho muzea otevřena velká letní výstava "Jižní Amerika - Příroda a lidé". Budete moci shlédnout barevné kresby exotických a často nám zcela neznámých zvířat z Amazonie a Povodí Orinoka, ukázky indiánských kultur z pralesů Venezuely, Brazílie, Kolumbie, Peru a Ekvádoru, ukázky tropických motýlů ze sbírek našeho muzea, a také příběh zaniklé slánské čokoládovny Luka.

Výstavu připravujeme společně s venezuelským velvyslanectvím a Národním muzeem - Náprstkovým muzeem asijských, afrických a amerických kultur. Slavnostní vernisáž za účasti Jeho Excelence velvyslance Bolívarovské republiky Venezuela p. Victora Hérnandeze proběhne v hlavní budově muzea v úterý 5. června od 17 hodin. Více informací přineseme již brzy, můžete se těšit i na netradiční doprovodné akce!

vystava_jizni_amerika

Hlavní budova muzea, 1. června – 15. července 2012