Jiří Adam z Martinic a jeho exotická choť

přednáška, čtvrtek 24. února 2022 od 17 hodin, malá galerie

Poslední čtvrtek v únoru se můžete těšit na první letošní přednášku s názvem Jiří Adam z Martinic a jeho exotická choť, kterou opakujeme na četná přání veřejnosti. Právě tento smečenský rodák dosáhl mnohem důležitějšího postavení než jeho otec Jaroslav Bořita, byl blízko samotnému císaři a získal též vysněnou, i když „skandální“ manželku z velmi významného italského rodu Gonzagů. Sňatek s kráskou z kulturně odlišného jihu Evropy nebyl bez obtíží, o čemž rovněž pohovoří ředitel muzea Jan Čečrdle. Přednáškou s netradičními prvky a množstvím obrazového materiálu si současně připomeneme letošní 420. výročí narození hraběte Jiřího Adama a 410. výročí narození jeho jistě atraktivní choti, jejíž identita bude odhalena právě při této přednášce. Vstupné je dobrovolné.

plakat prednaska martinic g onzaga čečrdle únor 2022