Dny řecké kultury

V dubnu ve Slaném proběhne další ročník festivalu národních kultur. Tentokrát bude věnován kolébce evropské civilizace — Řecku. V malé galerii muzea proběhne několik přednášek.

V průběhu celého festivalu můžete navštívit výstavku Středomořské inspirace, a to v malé galerii muzea. „Řecká“ expozice návštěvníkům nabídne půvabnou kolekci výtvarných děl i užitého umění, které bylo inspirováno oblastí Středomoří a „klasickou“ antickou tradicí v evropském umění. Vystaveny budou ukázky sochařství, malířství, keramiky a podobně. Zastoupeni budou i renomovaní autoři spojení se Slaným, jako Václav Nejtek a Jan Zach.

Výstava je dokladem toho, že i slánské kulturní dědictví je s odkazem středomořského (tedy i řeckého) světa neodlučně propojeno. Výstavku mohou návštěvníci spatřit v rámci běžné prohlídky muzea nebo při přednáškách v rámci tohoto festivalu. recko-slany.blogspot.com

Dny řecké kultury