Chvála ruční práce

PRODLOUŽENO! Výstava Chvála ruční práce bude prodloužena až do vánočního období v závěru roku 2022, kdy se oblékne do stylového adventního hávu 🙂

Chvála ruční práce
Středa 29. červnasobota 31. prosince 2022 Výstavní síň v 1. patře muzea 274 01 Slaný, CZ

Chvála ruční práce: ukázky vyšívání

Výstavu Chvála ruční práce doprovodí setkání s Radkou Vojtěchovou a Eliškou Koubovou, které se věnují těmto tradičním ručním pracím a své dovednosti předvedou ve středu 23. listopadu v 15 hodin ve výstavní síni muzea.

Poslední červnovou středu v 17 hodin bude otevřena výstava v 1. patře muzea věnovaná řemeslům a dovednostem spojeným s textilem, především vyšívání, s názvem Chvála ruční práce.

Vedle dekorativních a školních prací budou vystaveny užitkové textilie našich (většinou šikovnějších) předků jako zástěry, ubrusy a vůbec předměty denní potřeby ve stylizované „retro“ expozici s příchutí starých časů. Vše ze sbírek muzea. Doporučujeme zejména dívkám a dámám.

Chvála ruční práce