Komorní koncert kytarového dua Siempre Nuevo


koncert KPH, středa 8. listopadu 2017 od 19:00, kaple Zasnoubení Panny Marie

Listopadový koncert Kruhu přátel hudby bude patřit kytarovému duu
„Siempre Nuevo.“ Na programu jsou skladby od období renesance až po současnost od skladatelů jako jsou John Dowland, Antoine de Lhoyer, Kasper Joseph Mertz, Enrique Granados, Jiří Lukeš a Sára Medková. Účinkují přední čeští kytaristé Matěj Freml a Patrick Vacík.

kph plakat listopad 2017

Světem hudby romantické

koncert KPH, středa 18. října 2017 od 19 hodin, Kaple Zasnoubení Panny Marie

Na programu podzimního koncertu Kruhu přátel hudby jsou skladby Antonína Dvořáka, Josefa Suka, Fryderyka Chopina, Johannese Brahmse, Adolfa Míška, Giovanniho Bottesini. Účinkují Marek Lustig – kontrabas, Lucie Pirochová a Kateřina Pirochová - Valkovičová – klavír.


kph plakat rijen 2017

Kouzlo operety: Večer slavných melodií z operet a muzikálů


koncert, středa 19. dubna 2017 od 19:00, kaple Zasnoubení Panny Marie

Pro milovníky hudby je na duben připraven koncert s poněkud odlehčeným námětem: Kouzlo operety, večer slavných operetních a muzikálových melodií. Na programu budou díla Johanna Strausse, Franze Lehára, Emmericha Kálmána, Oskara Nedbala, Rudolfa Frimla, Burtona Laine. Účinkovat budou Pavla Švestková (mezzosoprán), Martin Slavík (tenor) a Markéta Janáčková (klavír).

kph plakat duben 2017

České filharmonické kvarteto


koncert, kaple Zasnoubení Panny Marie, středa 1. března 2017 od 19:00

Hned první březnový den proběhne první letošní koncert Kruhu přátel hudby v kapli Zasnoubení Panny Marie. Na programu jsou skladby Josepha Haydna – Kaiserquartet, Leoše Janáčka – Po zarostlém chodníčku, Ludwiga van Beethovena – Kvartet c moll a Dmitrije Šostakoviče – Elegie a Polka, které představí
České filharmonické kvarteto řízené Viktorem Mazáčkem.

kph plakat brezen 2017

Vánoční koncerty a Octopus Pragensis


kaple Zasnoubení Panny Marie, 13.—17. prosince 2016

Sérii adventních hudebních vystoupení v kapli Zasnoubení Panny Marie zahájí v úterý
13. prosince v 19,00 hod. vokální soubor Octopus Pragensis koncertem Hudba ve Slaném kolem roku 1600. Těleso vede ve Slaném již dobře známý muzikolog Petr Daněk - objevitel unikátního partu 1. houslí Michnovy skladby Loutna česká ve slánském muzeu. Součástí koncertu bude představení nového CD Varhany znějící 2016, které návštěvníci obdrží zdarma. Vánoční vystoupení v kapli pokračují ve středu a čtvrtek 14. prosince a 15. prosince v 17 hodin koncerty Základní umělecké školy, 16. prosince v 16,30 vystoupením žáků ZŠ Na Hájích a zakončeny budou dvěma koncerty Simony Klímové a Consortia Camerale Slanense v sobotu 17. prosince v 17 a 19 hodin.

kph plakat prosinec danek 2016

Komorní orchestr Dvořákova kraje a vzpomínka na Václava Smetáčka


koncert, kaple Zasnoubení Panny Marie, středa 14. září 2016 od 19 hodin

Zveme Vás na zahájení další sezóny
Kruhu přátel hudby – koncert tentokrát věnovaný 110. výročí narození a 30. výročí úmrtí čestného občana města, slavného hudebníka, dirigenta a skladatele Václava Smetáčka. Vystoupení KODK proběhne pod taktovkou profesora pražské Konzervatoře Václava Mazáčka, se sólisty Veronikou Sedláčkovou (flétna) a Viktorem Mazáčkem (housle). Na programu jsou skladby Henryho Purcella, Antonia Vivaldiho, Johanna Stamitze, Ottorina Respigia, Gabriela Fauréa a Benjamina Brittena.

kph plakat zari 2016

Koncert ke 130. výročí otevření muzea


čtvrtek 30. června 2016, Masarykovo náměstí a atrium muzea

Na závěr školního roku pořádáme ve čtvrtek 30. června na Masarykově náměstí pátý ročník Koncertu pro muzeum, letos věnovaný 130. výročí otevření muzea veřejnosti (1886). Koncert v 17 hodin zahájí stále známější slánský folkař
Pokáč. Další kapela, která se na náměstí představí, bude Dobré ráno blues band. Bluesová kapela je slánskému publiku dobře známá a baví zejména neotřelým vystupováním. Hlavními hvězdami koncertu bude jedna z nejlepších českých funky kapel Juicy Freak s půvabnou afroamerickou zpěvačkou Marianou Wesley. Hudba kapely spojuje též prvky acid jazzu, soulu a blues. Na náměstí nebudou chybět stánky s občerstvením, zábava pro děti a mládež. V atriovém dvoře vznikne tradičně odpočinková zóna, kde budou vytvářet atmosféru především mezi místními oblíbení DJs Annita a ahZ. Na náěmstí můžete přijít už odpoledne, své stánky zde totiž rozbalí Sýrárna u tržiště, sdružení Prostor / Prostor podpovrchem, Jazz Café Fany, Dobrá sezóna, Moustache Pizza, Konopná lékárna Slaný, Infomační centrum mládeže, Zahrada - centrum osobního rozvoje a Viola Art. Koncert proběhne za finanční podpory Středočeského fondu kultury a obnovy památek.

plakat-2016-koncert-LOGA

Koncert ženského pěveckého sboru Smetana Kladno


středa 18. května 2016 od 19 hodin, kaple Zasnoubení Panny Marie

Pro všechny milovníky klasické hudby je určen koncert Ženského pěveckého sboru Smetana z Kladna vedeného sbormistrem Ondřejem Novákem. Na programu jsou skladby Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Jindřicha Jindřicha a Eugena Suchoně. Vystoupení sboru bude posledním koncertem Kruhu přítel hudby před prázdninami. Vstupné je jako obvykle 45 a 65 Kč.

kph plakat kveten 2016

Večer písní, árií a duet


koncert KPH, kaple Zasnoubení Panny Marie, středa 6. dubna 2016 od 19 hodin


Druhý letošní koncert Kruhu přátel hudby bude věnován pěveckému umění. Hlavní úloha bude patřit mladé sopranistce Elišce Gattringerové, která v roce 2003 dokončila studium klasického zpěvu na Pražské konzervatoři a nyní dokončuje učení na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze. Obsadila již několik operních rolí, je držitelkou mezinárodních ocenění a vystupuje mj. v Národním divadle v Praze. Eliščiným partnerem bude zpěvák a klavírista arabského původu Ahmad Hedar, známý svým širokým žánrovým rozpětím i účastí v řadě soutěží včetně "Česko-slovensko hledá Superstar" (2009). Vstupné je jako vždy 65 a 45 Kč.

kph plakat duben 2016

Židovská hudba pro violoncello


koncert, kaple Zasnoubení Panny Marie, středa 16. března 2016 od 19 hodin

Střed měsíce bude patřit prvnímu letošnímu koncertu klasické hudby v kapli Zasnoubení Panny Marie, kde byl v zimním období odborně očištěn oltář se svým spletitým architektonickým tvaroslovím a barokními sochami, byla vyspravena vysoká půlkruhová okna a proběhl generální úklid. Ve středu 16. března zde vystoupí dva virtuosní, mezinárodně proslulí hráči na violoncello:
Jiří Hošek (*1955), docent na pražské AMU a propagátor vážné hudby a jeho dcera Dominika Weiss Hošková (*1982), která se v posledních letech mimo ČR proslavila zejména v Izraeli, za což mj. v roce 2010 obdržela Stříbrnou medaili Senátu Parlamentu České republiky. Slánský koncert bude věnován židovské hudbě a vedle dvou violoncell uslyšíte též mistrnou hru na varhany, a to od skladatelů Ernsta Blocka, Maxe Brucha, Davida Poppera i Jiřího Hoška.


kph plakat brezen 2016

Vánoční koncerty 2015


8.—19. prosince 2015, Kaple Zasnoubení Panny Marie

V bývalé piaristické kapli proběhne série vánočních koncertů. Každoročně své umění v adventním čase představují žáci slánských škol: v úterý 8. prosince a ve středu 16. prosince v 17 hodin Základní umělecká škola, v pátek 11. prosince v 16:30 hod. žáci 1. základní školy. Předvánoční přehrávání ukončí dva Vánoční koncerty Simony Klímové v sobotu 19. prosince v 17 a 19:30 hodin.

kaple

Vzpomínkový koncert na prof. Otakara Martinovského


pátek 27. listopadu 2015 od 19 hodin, kaple Zasnoubení Panny Marie

Podzimní koncert v muzejní kapli je věnován památce významného slánského hudebníka, vysokoškolského pedagoga a klavírního virtuosa, profesora Otakara Martinovského. Vystoupí Hana Nicodová (klavír), Otakar Martinovský Ml. (klarinet) a Smyčcové kvarteto FAMA Q, zastoupené umělci Davidem Danelem, Romanem Hradičkou (oba na housle), Ondřejem Martinovským (viola) a Balászem Adorjánem (violoncello). Programem koncertu je Trio Es dur Wolfganga Amadea Mozarta, Smyčcový kvartet F dur Antonína Dvořáka a Smyčcový kvartet č. 2 Ivany Loudové.

koncert kaple plakat listopad 2015 martinovsky

Kruh přátel hudby – zahajovací koncert


Kaple Zasnoubení P. Marie ve Slaném, úterý 29. září 2015 v 19 hodin

svoboda

Koncert ke 130. výročí založení muzea


úterý 30. června 2015, 17—22h, Masarykovo náměstí a atrium muzea

Program - Masarykovo náměstí:

17:00
THE BLADDERSTONES

18:30
HOT SISTERS

20:00
RASTAFIDLI ORKESTRA

Program - atrium muzea:

17:00
DJs AHZ & ANNITA


Slánské muzeum letos slaví 130 let od svého založení. Výročí si připomínáme řadou akcí. Jedním z vrcholů oslav je koncert již 4. rokem pořádaný na závěr školního roku na Masarykově náměstí. Letos přibude 2. "relaxační" scéna v opraveném atriovém dvoře muzea, kde vystoupí přední domácí DJs ahZ a Annita, novými hosty budou též retro - swingové zpěvačky Hot Sisters s doprovodnou kapelou. Samozřejmostí je koncert stálic slánského hudebního nebe - kapel The Bladderstones a Rastafidli Orkestra. Na náměstí nebude chybět občerstvení - účast potvrdili hudební bar
Me Gusta, kavárna Dobrá Sezóna, nová slánská Sýrárna, Hugo Bagel Café, ale také Konopná lékárna Kladno, ZAHRADA centrum osobního rozvoje, Jazz Cafe Fany, ICM Slaný a dvě slánské výtvarnice.
Vstup je samozřejmě volný!

Před zahájením koncertu (v 16:30) bude u vstupu do muzea odhaleno staronové pianino, které bude nadále volně přístupné veřejnosti. Všichni, kteří hru na tento klávesový nástroj ovládají, si zde budou moci zdarma zahrát pro radost. Více o projektu
Piana na ulici.

plakat koncert obr

Harmonie Louny a Trio Cum Amore


koncert, pátek 12. června 2015 od 19h, Kaple Zasnoubení Panny Marie

Na posledním předprázdninovém koncertu Kruhu přátel hudby vystoupí pěvecký sbor
Harmonie Louny společně s učiteli Základní umělecké školy v Lounech (Trio Cum Amore). Koncert je tematicky zaměřen na různé podoby kompozice Ave Maria a doprovází jej mluvené slovo.

kph plakat cerven 2015

Klavírní recitál Petra Jiříkovského


koncert, kaple Zasnoubení Panny Marie, středa 13. května 2015 od 19 hodin

Klub přátel hudby při Vlastivědném muzeu ve Slaném pořádá
Klavírní recitál Petra Jiříkovského. Umělec je jedním z nejvýraznějších českých interpretů klasické hudby střední generace. Jako klavírista si získal mezinárodní renomé nejen v Evropě, ale i v USA, Jižní Americe a Japonsku. Domácí publikum mělo možnost poznat Petra Jiříkovského jako sólistu na recitálech festivalu Pražské jaro nebo v prestižním cyklu Světová klavírní tvorba v pražském Rudolfinu. Na slánském koncertě zazní kompozice Franze Schuberta, Fryderyka Chopina, Clauda Debussyho, Leoše Janáčka a Bedřicha Smetany. Vstupné je 65 a 45 Kč.

kph plakat kveten 2015

Přehled vánočních koncertů


Betlém z rodiny skladatele Foerstra (ze sbírek muzea). Foto Jan Studený

10. 12. v 15,00 VÁNOČNÍ KONCERT ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY
kaple Zasnoubení P. Marie

15. 12. v 18,00 VÁNOČNÍ KONCERT CONSORTIUM CAMERALE SLANENSE
kaple Zasnoubení P. Marie

16. 12. v 15,00 VÁNOČNÍ KONCERT ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY
kaple Zasnoubení P. Marie

17. 12. v 19,00 TRIO CUM AMORE – koncert KPH
kaple Zasnoubení P. Marie

18. 12. v 17,00 VÁNOČNÍ KONCERT 1. ZÁKLADNÍ ŠKOLY HÁJE
kaple Zasnoubení P. Marie

20. 12. v 17,00 a 19,30 VÁNOČNÍ KONCERTY SIMONY KLÍMOVÉ
kaple Zasnoubení P. Marie

Koncert pro muzeum III


čtvrtek 26. června od 15 hodin, Masarykovo náměstí ve Slaném

Ve čtvrtek 26. června se uskuteční již třetí ročník události s názvem
Koncert pro muzeum. Akce se tradičně uskuteční na Masarykově náměstí ve Slaném a pro všechny návštěvníky bude zdarma! Letošní program úspěšné akce začne již v 15 hodin, kdy vystoupí nejnadanější ze slánských producentů elektronické hudby a DJs spadající do volného seskupení Touch the Jungle. Odpoledne bude prezentována činnost slánského Informačního centra mládeže (ICM), které úspěšně funguje při Domu dětí a mládeže Slaný.
Dále bude návštěvníkům představeno občanské sdružení s mezinárodní působností Kedjom-Keku, které bylo založeno v roce 2010. Sdružení podporuje rozvoj horské oblasti na severozápadě Kamerunu a pomáhá zachovat unikátní přírodní prostředí mlžného lesa, ohrožovaného nepromyšlenou zemědělskou činností.

koncert pro muzeum plakát

Fotogalerie

Celý článek...

Benefiční koncert


pátek 6. června od 19:30, kaple Zasnoubení Panny Marie

Místostarosta královského města Slaného Jaroslav Hložek si vás dovoluje pozvat na benefiční koncert
„Nejznámější árie a duety ze světových oratorií“

S repertoárem krásných klasických skladeb [Händl, Haydn, Brixi, Bach, Dvořák…] se představí mladá talentovaná sopranistka
Štěpánka Heřmánková, barytonista ve světě oceňovaného Pražského komorního sboru Jan Morávek, trumpetista a vyhledávaný interpret velkých barokních děl Miroslav Laštovka a varhaník v kostele sv. Antonína v Praze a zároveň pedagog Pražské konzervatoře Jan Kalfus.

Koncert se uskuteční v muzejní
kapli Zasnoubení Panny Marie v pátek 6. června od 19:30 hodin. Vstupné je dobrovolné a výtěžek koncertu bude věnován ve prospěch městského muzea.

plakat beneficni koncert kaple cerven 2014

Koncert švýcarského orchestru

Jedinečný koncert švýcarského orchestru L’Orchestre Quipasseparlà se uskuteční v Městském divadle ve Slaném ve středu 12. února od 19 hodin. Na programu jsou velká díla světové hudební literatury. Sibeliův houslový koncert, Brahmsova Tragická předehra a koncert pro marimbu a smyčce Emmanuela Séjourné. Vstupné 80 Kč

svycari-mail Celý článek...

Koncert KPH

plakat korbelova 9.1.2013 Celý článek...

Mystická flétna - koncert KPH

Dubnovým koncertem Kruhu přátel hudby bude vystoupení flétnistky Žofie Vokálkové a klavíristy Martina Fily pod názvem Mystická flétna. Koncert připravený pro letošní ročník festivalu Pražské jaro je náhradou za původně plánovaný žesťový recitál, z něhož se z osobních důbvodů omluvil trombónista Lukáš Moťka. Přinášíme Vám program koncertu:

C. Saint-Saiens - Odelette
W. A. Mozart - Turecký pochod
F. Chopin - Etude c moll op. 25
B. Smetana - Louisina polka
Cl. Debussy - Syrinx
M. Roesgen Champion - Danse rituelle
Frank Martin - 1. Balada
Maurice Ravel - Pavana za mrtvou infantku
Frank Martin - 2. Balada


Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 10. dubna v 19 hodin

Mystická flétna

Celý článek...

Vánoční koncerty ve slánském muzeu


Kaple Zasnoubení Panny Marie, 11.—21. prosince 2012


Letos se v muzejní Kapli Zasnoubení Panny Marie uskuteční celkem sedm předvánočních či adventních koncertů.

Můžete si vybrat z této nabídky:

  • úterý 11. prosince od 17 hodin – Vánoční koncert ZUŠ Slaný
  • středa 12. prosince od 19 hodin – Lyra da Camera – koncert Kruhu přátel hudby, kde vystoupí Johana Rosick (soprán), Kateřina Chudobová (flétny), Bledar Zajmi (violoncello), Jitka Navrátilová (cemballo)
  • pátek 14. prosince od 16:30 hodin – Veselé vánoce – koncert žáků ZŠ Slaný, Politických vězňů
  • úterý 18. prosince od 17 hodin – Vánoční koncert žáků třídy Tamary Bernardové
  • středa 19. prosince od 17 hodin – Flétnový koncert žáků ZŠ Slaný, Rabasova
  • čtvrtek 20. prosince od 18 hodin – Vánoční koncert – vystoupí Consortium Camerale Slanense, dětský pěvecký sbor Sluníčko ZŠ Kladno a flétnový soubor ZŠ Kladno
  • pátek 21. prosince od 19 hodin – Vánoční koncert – Simona Klímová a její host Pavlína Jíšová

V kapli je navíc instalována výstava
"50 let Jazz Clubu Slaný", která ve fotografiích a dokumentech představuje dění v této významné slánské kulturní instituci od svého založení v roce 1962 dodnes.

Kaple Zasnoubení Panny Marie Celý článek...

Objednávky vánočních koncertů

Vlastivědné muzeum ve Slaném vyhlašuje pro rok 2012 následující pravidla pro uspořádání vánočních koncertů v muzejní Kapli Zasnoubení Panny Marie v hlavní budově muzea:

1. Koncerty je možno uspořádat v termínech od 21. listopadu do 21. prosince 2012 s výjimkou nedělí.
2. Každá instituce včetně školských zařízení může v daném časovém rozpětí uspořádat pouze jeden koncert.
3. Zpřístupnění kaple před začátkem koncertu je možné maximálně 90 minut předem. Kapli je třeba vyklidit maximálně do 60 minut po skončení koncertu.
4. Zkoušky před jednotlivými koncerty jsou možné pouze v den koncertu. Časové upřesnění zkoušek je třeba individuálně domluvit s vedením muzea.
5. Závazné přihlášky (vyplněné formuláře – viz bod 6) je třeba odeslat na e-mailové adresy muzeum@slansko.cz nebo cecrdle@meuslany.cz nejpozději do
31. října 2012. Na opozdilé objednávky nebude brán zřetel!
6. Přihlášku k vánočnímu koncertu naleznete
zde . Vyplněné přihlášky zasílejte na výše uvedené adresy.
7. Dříve příchozí přihlášky mají přednost při volbě termínu.

Vlastivědné muzeum ve Slaném si vyhrazuje právo potvrzení o konání či nekonání akce. V případě kolize termínů bude situace řešena individuálně. Vlastivědné muzeum ve Slaném nebude poskytovat institucím pořádající vánoční koncerty žádné další nadstandardní služby ani nezajišťuje propagaci koncertů. Pořadatelé a návštěvníci koncertů jsou povinni dodržovat provozní řád kaple!

Přehled volných a již obsazených termínů k nahlédnutí
zde.

Kaple Zasnoubení Panny Marie Celý článek...

Pěvecký recitál

Ve středu po Velikonocích zazní v kapli Zasnoubení Panny Marie další z pravidelných koncertů Kruhu přátel hudby. Tentokrát to bude Pěvecký recitál mezzosopranistky Jarmily Kosinové za klavírního doprovodu Daniely Valtové – Kosinové.

Na programu budou kompozice Josepha Haydna, Wolfganga Amadea Mozarta, Gioachina Rossiniho, Georgese Bizeta a Petra Ebena
.

plakat pevecky recital 11.4.2012

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 11. dubna v 19 hodin

Celý článek...

Soubor historických nástrojů Karmína

Vánoční koncert KPH

Karmína

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 14. prosince v 19 hodin

Celý článek...

45. Slánské jazzové dny

18.—20. listopadu, Městské divadlo, Městské centrum Grand, kaple Zasnoubení Panny Marie a další místa

Jubilejním 45. ročníkem letos pokračuje pravděpodobně nejvýznamnější hudební akce roku – festival Slánské jazzové dny. Zde je kompletní program festivalu, který se letos rozrostl o další doprovodné akce.

45. Slánské jazzové dny Celý článek...

Benefiční koncert pro Japonsko

Vlastivědné muzeum ve Slaném pořádá pod záštitou velvyslanectví Japonska v ČR benefiční koncert věnovaný obětem přírodních katastrof v Japonsku. Výtěžek z koncertu bude předán Velvyslanectví Japonska v ČR a bude poskytnut na pomoc obětem nedávných pohrom v Zemi vycházejícího Slunce. Na koncertě zazní hudba barokních i jiných skladatelů v podání houslí, flétny a violoncella.

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 2. dubna v 14 hodin

beneficni koncert

Celý článek...

Kurdistán očima Jiřího Dědečka

Plakát – Kurdistán očima Jiřího Dědečka

V rámci projektu "Divokým Kurdistánem" Celý článek...

Vánoční koncerty v kapli Zasnoubení Panny Marie

Program vánočních koncertů v prosinci 2010

Koncert v kapli Zasnoubení Panny Marie Celý článek...

Geshem

Koncert v rámci 44. Slánských jazzových dní muzeum.slansko.cz

Vokální a kapelový soubor Geshem se věnuje afro–americkým spirituálům, zpěvům z Taizé a hebrejským písním. Působí v Praze a vede ho sbormistr Marek Šlechta, který kdysi přetextovával a sólově zpíval černošské spirituály. Bližší mu však bylo sborové podání a původní anglické texty.

Geshem

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 21. listopadu v 10,30 hodin Celý článek...

Podzimní koncert vážné hudby

Dalším bodem na programu Klubu přátel hudby je koncert japonsko-britského tria ve složení Noriko Čechová (JPN) - flétna, Miho Sugihara (JPN) - housle, Mark Johnston (GB) - violoncello.

Na programu budou převážně barokní kompozice, avšak vedle díla Johanna Sebastiana Bacha uslyšíme též skladby Bachova současníka Josepha Haydna a mladšího velikána Clauda Debussyho. Japonské hráčky jsme měli možnost slyšet s velkým ohlasem již minulý rok, rovněž v muzejní kapli Zasnoubení Panny Marie.

Podzimní koncert vážné hudby

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 9. října v 16 hodin Celý článek...

Kruh přátel hudby zahajuje další sezónu

Sezónu zahájí koncertem Komorní orchestr Dvořákova kraje z Kralup nad Vltavou řízený profesorem Václavem Mazáčkem.
Na programu skladby:
G. F. Händela, A. Filse, J. V. Stamice a L. Janáčka.

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 29. září v 19.30 hodin

Komorní orchestr Dvořákova kraje Celý článek...

Consortium camerale Slansensis

Pěvecký koncert sboru pod vedením Mgr. Aleny Šandové.

Atrium muzea 9. června v 19.30 hodin
V případě nepříznivého počasí proběhne koncert v Piaristické kapli. Celý článek...

Klavírní kvinteto studentů Pražské AMU

Na pořadu jsou skladby L. van Beethovena, Antonína Dvořáka a Johannese Brahmse.

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 5. května v 19.30 Celý článek...

Slavnostní koncert

Dny polské kultury ve Slaném

Na slavnostním koncertu věnovaném 200. výročí narození polského krále klavíru Fryderyka Chopina vystoupí vítěz mezinárodní soutěže Pražského jara 2004, jeden z nejvýraznějších talentů mladé generace pianistů
Ivo Kahánek.

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 19. dubna v 19.30

Ivo Kahánek

Fotogalerie Celý článek...

Francouzská hudba za vlády Ludvíka XIV. a XV.

Koncert se koná v rámci jubilejní 60. sezóny Kruhu přátel hudby ve Slaném.

Koncert komorní francouzské hudby z období vlády Ludvíka XIV. a XV. přináší výjimečný exkurs do tajemství francouzské barokní hudby. Odhaluje nejenom zvuk dobových nástrojů ale i zákonitosti dobové interpretace francouzské hudby ze 17. a 18. století.

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 14. dubna v 19.30Fotogalerie Celý článek...

Klavírní kvarteto Českých filharmoniků

Koncert KPH

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 10. března v 19.30

Celý článek...

Jakub Judl s přáteli

Vánoční koncert

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 22. prosince 2009 v 18 hodin Celý článek...

Vánoční koncert ZUŠ

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 17. prosince 2009 v 17 hodin Celý článek...

Vánoční koncert ZUŠ

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 16. prosince 2009 v 17 hodin Celý článek...

Pěvecký sbor Consortium camerale Slanensis

Vánoční koncert pro mateřské školy

15. prosince 9—12 hodin Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji
Celý článek...

Vánoční koncert III. ZŠ

Pěvecký sbor III. ZŠ „Světlušky“ vznikl v roce 2005. V tomto roce byl pozván, aby spolu s dalšími, pomohl rozsvítit vánoční strom na Masarykově náměstí. Díky této první velké a významné akci přijal název „Světlušky“. Vánoční koncerty v kapli pořádá od doby svého vzniku pravidelně. Se svými učitelkami děti připravily také program “O Vánocích nikdo nesmí být sám“, s kterým v adventním čase navštíví Domov důchodců na Hlaváčkově náměstí.Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 14. prosince 2009 v 17 hodin

Celý článek...

Vánoční koncert I. ZŠ

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 11. prosince 2009 v 17 hodin Celý článek...

Komorní orchestr Dvořákova kraje

Vánoční koncert KPH

Komorní orchestr Dvořákova kraje je neprofesionální hudební těleso, na jehož práci se podílejí hudební nadšenci – milovníci komorní hudby z Kralup nad Vltavou, Roztok, Slaného, Veltrus a Prahy, přičemž naprostá většina z nich nejsou hudební profesionálové. Orchestr vede člen České filharmonie prof. Václav Mazáček.Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 9. prosince 2009 v 19.30

Fotogalerie Celý článek...

Zpíváme koledy s Karolem Hevessym

Sedmého prosince zahájíme v kapli Vlastivědného muzea ve Slaném Adventní čas sérií koncertů. Prvním z nich jsou koledy za klavírního doprovodu zkušeného hudebníka Karola Hevessyho. Staly se oblíbeným hudebním pořadem zvláště malých dětí.7.—11. prosince 9—12 hodin Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji
Celý článek...

Koncert Štěpána Raka

Koncert pro Dětský domov se školou ve Slaném.

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 30. listopadu 2009 v 18.30 Celý článek...

43. Slánské jazzové dny

Jordi Torrens & Friends (E/CZ)

Závěrečný koncert festivalu.

Kaple Zasnoubení Panny Marie 22. listopadu 2009 v 10.30 Celý článek...

Kaprovo kvarteto

Koncert KPH k výročí Josefa Michla
V Piaristické kapli Vlastivědného muzea zahraje 11. listopadu Kaprovo kvarteto k poctě Josefa Michla. Narodil se ve Slaném před 130 lety. Ve městě založil soukromou hudební školu. Vychoval v ní řadu známých slánských amatérských muzikantů.

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 11. listopadu 2009 v 19.30

Fotogalerie Celý článek...

Flétna v japonském pojetí

Koncert třech umělců ze Země vycházejícícho slunce. V sestavě dvou příčných fléten a klavíru představí trojice své pojetí klasických evropských skladatelů, jakými jsou například Johann Sebastian Bach, Johann Joachim Quantz či Karl Doppler.
Vystoupí: Gen Segawa (klavír), Yoriko Kasai (flétna), Noriko Čechová (flétna)

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 18. října 2009 v 16 hodin Celý článek...

České filharmonické kvarteto a pěvecký sbor Hlahol

Na Slánské rozhovory 2009 naváže v kapli Zasnoubení Panny Marie koncert Českého filharmonického kvarteta a pražského zpěváckého spolku Hlahol.

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 6. října 2009 v 19.30

Celý článek...

Pěvecký sbor Cantica Bohemica

Ženský komorní sbor Litoměřice.
Pěvecký sbor Cantica Bohemica zahájí sérii koncertů Klubu přátel hudby ve Slaném.
Fotogalerie


Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 23. září 2009 v 19.30 Celý článek...

Varhany znějící

V Kapli Zasnoubení Panny Marie bude zahájen Festival Varhany znějící 2009, který se koná pod záštitou starosty města Slaného Ivo Rubíka a starostky města Velvary Jitky Linhartové.
Koncerty se konají ve spolupráci s Mezinárodním festivalem Free Organ World – Pražské varhany a pod uměleckou záštitou jeho zakladatele, varhaníka Pavla Černého.

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 8. září 2009 v 19.30 Celý článek...

Koncert pěveckého sboru "Světlušky"

Kaple Zasnoubení P. Marie v bývalé piaristické koleji ve Slaném 15. června v 17 hodin
Pozvánka Celý článek...

Koncert hudebního oddělení Domu dětí

Kaple Zasnoubení P. Marie v bývalé piaristické koleji ve Slaném 11. června v 17 hodin Celý článek...

Koncert KPH - Pěvecký sbor Buštěhrad

Kaple Zasnoubení P. Marie v bývalé piaristické koleji ve Slaném 3. června v 19.30 hodin Celý článek...

Koncert Základní umělecké školy v Slaném

Kaple Zasnoubení P. Marie v bývalé piaristické koleji ve Slaném 1. června v 17 hodin Celý článek...

Koncert Základní umělecké školy ve Slaném

Kaple Zasnoubení P. Marie v bývalé piaristické koleji ve Slaném 19. května v 17 hodin Celý článek...

11. městské slavnosti

Husitské slavnosti 2009

Slaný 15.–17. května 2009
Celý článek...

Koncert KPH

Dr. Otakar Martinovský – klavír, Ondřej Martinovský – viola
Kaple Zasnoubení P. Marie v bývalé piaristické koleji ve Slaném 6. května v 19.30 Celý článek...

Koncert Základní umělecké školy ve Slaném

Kaple Zasnoubení P. Marie v bývalé piaristické koleji ve Slaném 5. května v 17 hodin Celý článek...

Pražské kytarové kvarteto - koncert KPH

Kaple Zasnoubení P. Marie v bývalé piaristické koleji ve Slaném 15. dubna v 19.30 Celý článek...

Pocta G. F. Händelovi

Koncert k 250. výročí úmrtí Georga Friedricha Händela
pořádaný ve spolupráci s Institutem pro památky a kulturu a Českou Händelovou společností

Kaple Zasnoubení P. Marie bývalé piaristické koleje ve Slaném, středa 18. března 2009 v 19.30 Celý článek...

Adventní čas ve Vlastivědném muzeu

Vánoční koncerty pořádané v muzeu. Celý článek...

350. výročí uvedení piaristů do města Slaného

Piaristé ve Slaném
Zahájení výstavy
Čtvrtek 11. září 2008 v 16 hodin


Odhalení pamětní desky a mše svatá
Pátek 12. září 2008 v 16 a 16.30


Slavnostní koncert
Účinkuje
Capella Regia, chlapecký sbor Pueri Gaudentes a Robert Hugo.
Pátek 12. září v 19.30

Piaristé – pozvánkaPiaristé – pozvánka Celý článek...

Dny turecké kultury ve Slaném

26. 5.—31. 5. 2008

27. května 2008 od 17 hodin
Zahájení fotografické výstavy Istanbul – Sisli
Galerie muzea

28. května 2008 od 19.30 hodin
Koncert klasické turecké hudby Cihat Skin – houslový recitál
Kaple Zasnoubení P. Marie v bývalé Piaristické koleji ve Slaném
Celý článek...

Pěvecký koncert ZUŠ Slaný

Kaple Zasnoubení P. Marie v bývalé Piaristické koleji ve Slaném
13. května 2008 od 17 hodin

Koncert strunného oddělení ZUŠ Slaný

Kaple Zasnoubení P. Marie v bývalé Piaristické koleji ve Slaném
6. května 2008 od 17 hodin

Hudba slánských piaristů

Laudate pueri Dominum
hudba slánských piaristů na novém CD

Capella Regia a Pueri Gaudentes probouzejí k životu hudební dědictví barokního řádu Piaristů. Specialista v oblasti barokní hudby Robert Hugo připravil pro nahrávku repertoár, který se podle dochovaného inventáře provozoval v 17. století v kapli piaristického gymnázia ve Slaném; tam také — 350 let po založení koleje — vznikla tato unikátní nahrávka. Capella Regia s vynikajícími mladými sólisty nám představují většinu skladeb v novodobé premiéře. Vydává Supraphon.

Vychází 25. dubna 2008.Celý článek...

Jan Judl & spol.

Vánoční koncert

Kaple Zasnoubení P. Marie v bývalé Piaristické koleji ve Slaném 22. prosince v 18 hodin