Luca Ciarla solOrkestra


koncert, úterý 14. června 2022 od 19 hodin, kaple Zasnoubení Panny Marie

Léto přivítáme stylově s Luca Ciarla solOrkestra. Je to italský houslista, elegantně balancující na žánrovém rozhraní jazzu, klasiky a lidové hudby, dokáže ve svém projektu solOrkestra za pomocí zvukových smyček vytvořit iluzi početného tělesa a zároveň udivovat virtuozitou.

Název současného Lucova projektu solOrkestra jasně odkazuje ke konceptu „orchestru jediného hráče“. Luca Ciarla si pomocí houslí, hlasu, perkusí a samozřejmě looperu vytváří přímo na pódiu bohatě aranžované předivo, které zároveň nechá vyniknout lahodnosti melodických nápěvů. Žádný ze zvuků evokujících třeba kytaru nebo violoncello přitom není naprogramovaný, ale skutečně živě před publikem zachycený do zvukové smyčky. Zároveň si může naše fantazie doplnit i další význam slůvka „sol“. V řadě jazyků znamená slunce, italsky sole, španělsky sol… V hudbě italského houslisty skutečně slyšíme konejšivou, prosluněnou i nostalgickou náladu středomořských lidových melodií. Prestižní italský deník Il Fatto Quotidiano výstižně popsal Lucovu hudbu jako „magické akustické svádění, ve kterém si každý může najít něco důvěrně známého, od ryzího folklóru po sofistikovaný jazz“. Stejně jako míchá zvukové stopy, žongluje Ciarla s psanými motivy i improvisingem, s minimalistickými postupy i exotickými postupy world music. Prvky pro svoji houslovou alchymii posbíral v rodném starobylém Termoli na březích Jaderského moře, jako student houslí a zároveň klavíru na konzervatoři, na hudebních akademiích ve Fiesole a Saluzzu a posléze amerických University Of Indiana a University Of Arizona, kde získal doktorát. Během úspěšné mezinárodní dráhy spolupracoval Ciarla s osobnostmi jako je americký basista Greg Cohen, americký pianista Chris Jarrett či italský saxofonista Daniele Sepe. Jeho koncertní aktivity sahají od Jižní Ameriky přes Jižní Afriku po Hong Kong.

V Praze houslista úspěšně vystoupil už v roce 2013, kdy vedl Luca Ciarla Quartet s akordeonem, kontrabasem a bicími nástroji. V projektu solOrkestra dokáže, že se obejde i bez podpory spoluhráčů a hudba přitom zůstane stejně pestrá a plná. Akce je pořádána ve spolupráci s Italským kulturním institutem.

Vstupenky v budou prodeji na místě v době konání akce za 100 Kč, případná rezervace je možná na emailu
rezervace@jazzclubslany.cz

(Text: Jazz Club SlanýWinking

JAZZove_vecery_Luca_Ciarla_solOrkestra

Od klasiky k jazzu - koncert


Středa 11. května 2022 od 19 hodin, kaple Zasnoubení Panny Marie

Třetím letošním koncertem Kruhu přátel hudby bude v kapli muzea vystoupení
Českého saxofonového kvarteta spolu s kontrabasistou Markem Lustigem.

Kvarteto tvoří hráči, kteří ovládají hru na všechny typy nejvíce užívaných saxofonů. Jejich společnou motivací je nejenom dlouhodobý zájem o saxofon, ale i o hru v komorním ansámblu podložený dlouholetými zkušenostmi v klasické i jazzové hudbě.
Soubor založil v roce 2003 umělecký vedoucí
Roman Fojtíček, který prezentuje saxofon též ve spojení s klavírem nebo varhanami a hostuje v řadě předních českých symfonických orchestrů.
Radim Kvasnica je sice absolventem ČVUT, ale saxofonu se intenzivně věnuje od roku 1995 a má za sebou již bohatou praxi z mnoha pražských hudebních formací.
Otakar Martinovský dlouhodobě spolupracuje s řadou pražských jazzových a tanečních orchestrů (Traditional Jazz Studio nebo Orchestr Václava Hybše). Je uměleckým vedoucím Big Bandu Vladislava Brože.
Michal Kostiuk má za sebou bohaté muzikantské zkušenosti z orchestru opery Národního divadla a z různých žánrově odlišných seskupení (Klezmerim nebo Czech Philharmonic Jazz Band). Je členem Hudby Hradní stráže a Policie ČR.
České saxofonové kvarteto absolvovalo za dobu své existence desítky koncertů po celé České republice. Koncerty kvarteta se uskutečňují nejenom ve tradičních koncertních sálech, ale též i v prostorách kaplí, kostelů a katedrál. Soubor spolupracoval např. se zpěvačkou Dagmar Zázvůrkovou, se stepařem Miloslavem Saidlem a pravidelně účinkuje s Davidem Ebenem. Za výjimečnou lze označit spolupráci s orchestrem Národního divadla v Praze při nastudování a premiéře opery „Slzy Alexandra Velikého” skladatele Tomáše Hanzlíka v roce 2007. O dva roky později byla tato spolupráce na opeře stvrzena též nahrávkou z koncertu s Filharmonií Hradec Králové. V roce 2014 natočilo České saxofonové kvarteto spolu s Davidem Ebenem a vokálním souborem KrisKrosKvintet společné CD s názvem „5 voices & saxophones” a v následujícím roce prezentovalo tento projekt na prestižním 17. světovém saxofonovém kongresu ve fancouzském Štrasburku. Další úspěšnou nahrávkou bylo v roce 2016 hostování kvarteta na CD sopranistky Markéty Mátlové s názvem „Perfect Day”. V letošním roce České saxofonové kvarteto reprízovalo s orchestrem Damian operu Tomáše Hanzlíka „Lacrimae Alexandri Magni” v rámci Olomuckých barokních slavností také v Lipníku nad Bečvou a v Kroměříži.

Program koncertu:

Marc-Antoine Charpentier (1643—1704)
TE DEUM

Jean Baptiste Singelée (1812—1875)
PREMIER QUATUOR Op. 53 - 1. věta Andante - Allegro (1857)

Bohuslav Matěj Černohorský (1684—1742)
ČESKÁ FUGA

Antonín Dvořák ( 1841—1904)
SLOVANSKÉ TANCE - výběr

Bohuslav Martinů (1891—1959)
LOUTKY - Kolombína tančí, Nová loutka

Giacomo Puccini (1868—1924)
E LUCEVAN LE STELLE (Tosca)

George GERSHWIN (1898—1937)
A FOGGY DAY
PORGY & BESS - výběr
LOVE IS HERE TO STAY

Martinovský KPH květen 2022

Loutna a akordeon – Doteky strun a kouzla měchu


koncert KPH, středa 27. dubna od 19 h, kaple Zasnoubení Panny Marie

Připomínkou významného
slánského nálezu notového záznamu prvních houslí k písňovému cyklu Loutna česká barokního skladatele Adama Michny z Otradovic bude dubnový koncert nazvaný Loutna a akordeon – Doteky strun a kouzla měchu. Na vystoupení v kapli Zasnoubení Panny Marie ve zazní skladby Antonia Vivaldiho, Clauda Debussyho, Johna Dowlanda, Ástora Piazzolly a dalších. Zahrají přední čeští interpreti obou nástrojů: Jitka Baštová (akordeon) a Jindřich Macek (loutna). Ke vstupence návštěvníci na místě obdrží tematickou publikaci.

kph plakat duben 2022 loutna a akordeon

Joseph Haydn, Antonín Kraft - Učitel a žák


koncert, středa 9. března 2022 od 19 hodin, kaple Zasnoubení Panny Marie

Ve středu 9. března se můžete těšit na první letošní koncert klasické hudby (v rámci Kruhu přátel hudby), který proběhne v muzejní kapli Zasnoubení Panny Marie. Vystoupí dvojice renomovaných violoncellových virtuosů, které jsme ve Slaném slyšeli už v roce 2016:
Dominika Weiss Hošková a její otec Jiří Hošek. Koncert je koncipován jako pocta dvou hudebním velikánům, „otci symfonie“ Josephu Haydnovi a jeho českému žáku, rovněž skladateli a violoncellistovi Antonínu Kraftovi, jehož dvousté výročí úmrtí jsme si nedávno připomněli. Vstupenky za 65 a 85 Kč k dostání na místě.

Program:

Joseph Bodin de BOISMORTIER (1689—1755):

Sonata pro dvě violoncella op. VI, č. 6 /1726/

Légerement - Courante - Sarabande - Gigue


JOSEPH HAYDN (1732—1809):

Duo pro dvě violoncella D dur No. 1 Hob. X: 11

Moderato - Menuet - Finale. Presto


ANTONÍN KRAFT (1749—1820):

Sonáta pro dvě violoncella op. 1, č. 1 C dur

Allegro moderato - Adagio - Rondo. Allegro

přestávka

MIKULÁŠ KRAFT (1778—1853):

Duo pro dvě violoncella op. 17

Allegro moderato - Adagio - Rondo. Allegro


Joseph HAYDN (1732—1809):

Koncert pro violoncello č. 2 D dur, Hob.VIIb:2 Op.101

2.Adagio


ANTONÍN KRAFT (1749—1820):

Divertimento pro dvě violoncella op. 7, č. 3 D dur

na téma opery Kouzelná flétna W.A. Mozarta

"Duettino Tamina and Papageno"


Joseph HAYDN (1732—1809):

Duo pro violoncello a bas č. 6 in C Major, Hob.VI:6

(úprava pro violoncello a klavír Carlo Alfredo Piatti)

Tempo di menuet

kph plakat brezen 2022

Komorní orchestr Dvořákova kraje


koncert, středa 13. října 2021 od 19 hodin, kaple Zasnoubení Panny Marie

Ve středu 13. října proběhne v kapli Zasnoubení Panny Marie tradiční podzimní koncert
Komorního orchestru Dvořákova kraje v rámci koncertní série Kruhu přátel hudby. Jde o první koncert v KPH po koronavirové pandemii! Akci spolupořádá Patria, z.s. Vstupné je 85 a 65 Kč.

Program

Henry PURCELL (1659-1695): GORDICKÝ UZEL – suita pro smyčce a cembalo (Overtura, Air, Rondeau minuet, Air, Jig,Chacone)

Antonio Vivaldi (1678-1741):
Koncert d-moll pro příčnou flétnu, housle a smyčcový orchestr (Allegro, Largo, Allegro)

David Popper (1843-1913):
Koncertní polonéza op. 14 pro violoncello a smyčcový orchestr (arr.Václav Mazáček)

Přestávka

Antonín Dvořák (1841-1904):
Cavatina (pro smyčcový orchestr upravil Václav Mazáček)

Gabriel Fauré (1845-1924):
Sicilienne op.78 pro flétnu a smyčcový orchestr (Allegretto molto moderato)

John Williams (1932- ):
Hudba z filmu Schindlerův seznam (pro sólové housle a smyčcový orchestr, arr. Václav Mazáček) (Théme, Židovské město, Památka)

Maurice Ravel (1875-1937): Bolero (pro smyčcový orchestr arr. Viktor Mazáček)

Sólisté: Veronika Sedláčková – flétna, Viktor Mazáček – housle, Jan Sedláček – violoncello

Dirigent: Václav Mazáček

kph plakat rijen kodk 2021

Záznam koncertu k 400. výročí bitvy na Bílé hoře


Přinášíme vám kompletní záznam koncertu, který proběhl v kostele sv. Gotharda ve Slaném v sobotu 12. září u příležitosti Dnů evropského dědictví.

Slaný 1620 - Koncert k 400. výročí bitvy na Bílé hoře


kostel sv. Gotharda ve Slaném, sobota 12. září 2020 od 17 hodin

Komentovaný koncert v
kostele sv. Gotharda ve Slaném představí tvorbu významného skladatele a varhaníka Charlese Luythona, který působil na dvoře císaře Rudolfa II. a jeho vrstevníků. Akce představuje návrat mimořádně cenného tisku Luythonových skladeb do slánského kostela, kam byl tento exemplář zakoupen po svém vydání roku 1609. Kniha byla po staletích znovu objevena a bude poprvé vystavena veřejnosti.

Koncert současně připomíná trojí výročí roku 1620:
bitvu na Bílé hoře, před níž město Slaný zaznamenalo hospodářský a kulturní rozkvět, dále úmrtí Charlese Luythona (2. 8. 1620) a konečně počátek kavalírské cesty Jiřího Adama z Martinic, jemuž byl kmotrem sám Rudolf II.

Vystoupí vokální soubor
Dyškanti pod vedením Martina Horyny, který zahraje též na varhany. Komentář Petr Daněk a Jan Čečrdle. Vstupné je dobrovolné.

Akce je součástí programu
Dnů evropského dědictví.

Slaný 1620 koncert plakát

Příběh Slunovratu


koncert, kaple Zasnoubení Panny Marie, 19. prosince 2019 od 19 hodin

Každou zimu nastává magický okamžik, kdy se noční království začne krátit a vláda slunečného dne prodlužovat. Na krátkou chvíli je jemné předivo času a prostoru narušeno, legendy se probouzí a otevírají se dveře do cizích světů. Zimní slunovrat je od nepaměti spjat s našimi životy ve formě mnoha tradic a rituálů. Pojďte si některé z nich s námi připomenout na koncert s názvem
Příběh Slunovratu za doprovodu podmanivé hudby Barbaruny, který proběhne v muzejní kapli za účasti slánských hostů. Vstupné 70 Kč.

Barbaruna_Slunovrat_Slany

Vánoční koncerty


kaple Zasnoubení Panny Marie, 11. a 12. prosince 2019 od 17 hodin

Vánoční koncerty žáků Základní umělecké školy ve Slaném se uskuteční 11. a 12. prosince od 17 hodin v kapli Zasnoubení Panny Marie.

Družecký Quartet Družecký Quartet Družecký kvartet


koncert, středa 20. listopadu 2019 od 19 hodin, kaple Zasnoubení Panny Marie

Rovněž v kapli proběhne třetí podzimní koncert Kruhu přátel hudby, tentokrát zahraje
Družecký Quartet v mezinárodním složení: Ana Inés Feola – hoboj, Karol Gostyński – housle, Julie Kriechbaum – viola a Matyáš Keller - violoncello. Na programu budou kompozice skladatelů Kramáře, Beethovena, Fialy a Družeckého.

kph plakat listopad druzecky quartet 2019

Komorní orchestr Dvořákova kraje


koncert, úterý 8. října 2019 od 19 h, kaple Zasnoubení Panny Marie

V úterý 8. října proběhne v kapli Zasnoubení Panny Marie tradiční podzimní koncert
Komorního orchestru Dvořákova kraje. Vstupné je 85 a 65 Kč.

Program:
Henry Purcell (1659—1695)
Královna víl – suita pro smyčcové nástroje
Air, Monkeys dance, Dance for the followers of night, Chaconne

Jiří Ignác Linek (1725—1791)
Koncert pro varhany a orchestr C dur
Allegro oderato, Adagio, Allegro

přestávka

Antonín Dvořák (1841—1904 )
Romance f moll pro housle a orchestr op. 11

Edvard Hagerup Grieg (1843—1907)
Suita ve starém slohu Z časů Holbergových op. 40
Praeludium; Sarabande; Gavotte; Air; Rigaudon

Sólisté:
Pavel Černý, varhany
Viktor Mazáček, housle

Dirigent:
Václav Mazáček

kph plakat rijen kodk 2019

Chorus Laneum


koncert, středa 18. září 2019 od 19:00, kaple Zasnoubení Panny Marie

Zahájení koncertní sezóny Kruhu přátel hudby pro podzim 2019 a jaro 2020 smíšeným pěveckým souborem z Lán.

Tento soubor letos slaví 10. výročí existence a pod vedením dirigenta Vladimíra Doležala představí skladby od středověku až po současné autory (Morricone, Webber).

kph plakat zari lany 2019

Koncertní večer komorních sólistů PKF a ČF


koncert, středa 22. května 2019 od 19 hodin, kaple Zasnoubení Panny Marie

Zveme Vás do kaple Zasnoubení Panny Marie na výjimečný
Koncertní večer klasické hudby ze série KPH. Vystoupí sólisté Pražské komorní filharmonie a České filharmonie Lenka Filová – hoboj, Dominik Trávníček – viola, Martin Fila – klavír. V programu zazní kompozice Wolfganga Amadea Mozarta, Roberta Schumanna, Carla Nielsena a Antonína Dvořáka.

kph plakat květen 2019

Trio Bergerettes – koncert KPH


středa 17. dubna 2019 od 19 hodin, kaple Zasnoubení Panny Marie

Pro milovníky klasické hudby je na
středu 17. dubna připraven koncert tria The Bergerettes ve složení Barbora K. Sejáková – klavír, Daniela Oerterová – housle a Tomáš Strašil – violoncello z cyklu koncertů Kruhu přátel hudby. Díla skladatelů Josepha Haydna, Josefa Suka, Luboše Sluky a Antonína Dvořáka zazní tradičně v kapli Zasnoubení Panny Marie.

kph plakat duben 2019

Koncert barokní hudby s představením dvou publikací


koncert-publikace-2019

Vánoční koncerty v kapli Zasnoubení Panny Marie


Prosinec 2018

V adventním čase je pro milovníky hudby v kapli Zasnoubení Panny Marie připraveno několik koncertů s vánoční tématikou.

V sobotu
1. prosince v 19:30 proběhne Vánoční koncert Simony Klímové. Hostem zpěvačky bude kapela Bob a bobci.

V neděli
2. prosince v 18 hodin se v kapli uskuteční koncert učitele hudby slánské ZUŠ Jaroslava Pelikána.

Ve středu
5. prosince v 19 hodin kaplí zazní koncert Kruhu přátel hudby – Lidové Vánoce v českých a moravských vesnicích. Účinkují: doc. Miloš Černý - housle, dudy, zpěv; Eva Šašinková – kontrabas, zpěv a Michal Horsák - cimbál. Koncert je provázen vyprávěním o dobových zvycích, vánočních písních a koledách od regionů Chodska až po Jihomoravské vesnice.

V úterý
11. prosince v 18 hodin bude v kapli slavnostně zakončen 7. ročník festivalu Varhany znějící 2018 – Slaný a Velvary & Zlatníky a Psáry.

Na čtvrtek
13. prosince v 17 hodin připravili Vánoční koncert žáci slánské ZUŠ.

V pátek
14. prosince ve 20 hodin proběhne poslední vystoupení letošní sezóny Jazz Clubu - Tom Vybíral Trio na vánočním jazzovém večeru. Trio ve složení Tomáš Vybíral – bicí, František Krtička – piano, vibrafon, Ondřej Štajnroch – basa vystoupí s vlastními skladbami. Hostem koncertu bude zpěvačka Zuzana Dumková.

V sobotu
15. prosince v 16 a 18 hodin proběhnou dva Vánoční koncerty sdružení Consortium Camerale Slanense, na kterém vystoupí společně s kladenským souborem Sluníčko a Flauti Vivace.

Na úterý
18. prosince v 17 hodin připravili Vánoční koncert žáci ZŠ ve Slaném Na Hájích.

V pátek
21. prosince v 17:30 hodin zakončí letošní sérii vánočních vystoupení Vánoční koncert studentů slánského gymnázia pro rodiče, učitele a přátele hudby. Vystoupí zde hudební tělesa slánského gymnázia, školní pěvecký sbor Achach a studentský komorní orchestr Ensemble Academia. Zazní české i světové koledy v originálním podání a další zajímavé skladby. Orchestr a sbor řídí Matěj Bartoň. Vstupné dobrovolné.


kph plakat prosinec 2018

Koncert Tara Fuki


sobota 17. listopadu od 14:30, Kaple Zasnoubení Panny Marie

V rámci
52. ročníku festivalu Slánské jazzové dny proběhne v muzejní kapli koncert dua Tara Fuki.

Komorní česko-polské duo Tara Fuki, které vzniklo po setkání obou protagonistek v Brně roku 2000, Vám nabídne momenty odpolední kontemplace v kapli Zasnoubení Panny Marie slánského muzea. Hudba inspirovaná mnoha různými žánry, zasněným pohledem do dálek i do tajemných hlubin ženského nitra slaví úspěch po celé Evropě i Střední Americe. Harmonický tandem, který je držitelem dvou ocenění české Akademie hudby a autorem pětice řadových alb, popisuje také jedna z básní Ester Kočičkové:

Tělo vedle těla
a čelo na čelo
To dobré býti musí
i kdyby nechtělo
Ta těla navíc ženská
a cella violí
To tak dobré být může
až muže zabolí.......

Tara Fuki 1Tara Fuki 2

Koncert pro muzeum 2018


pátek 29. června 2018, 15—22 hod., Masarykovo náměstí

Školní rok v pátek 29. června uzavře a prázdniny na Masarykově náměstí ohlásí další ročník oblíbeného
Koncertu pro muzeum. Letos si můžete zdarma poslechnout trojici z nejoriginálnějších kapel spojených se Slaným: v 17 hodin hudební pásmo zvesela zahájí Funny Ukulele Band, následovat bude alternativně – písničková Jablkoň a program uzavře oblíbená reggae / ska kapela Rastafidli Orkestra, která letos vydala své první album Soulfood. Doprovodný program na náměstí včetně občerstvení a rozptýlení pro děti začne však již od 15 hodin! Vstup je pro všechny zdarma, profesionální zvuk zajišťuje KS Audio.

koncert_pro_muzeum_plakat

Chorus Laneum


koncert KPH, středa 23. května 2018, kaple Zasnoubení Panny Marie

Přesně v den 400. výročí
pražské defenestrace roku 1618 proběhne v kapli Zasnoubení Panny Marie koncert Kruhu přátel hudby, kde vystoupí Smíšený pěvecký sbor z Lán Chorus Laneum pod vedením významného sólisty opery Národního divadla Vladimíra Doležala. Na programu jsou skladby Leoše Janáčka, Orlanda di Lassa, Claudia Monteverdiho, Giovanniho Giacoma Gastoldiho, Johanna Sebastiana Bacha, George Friedricha Händela, Giuseppe Giordaniho, Josepha Haydna a Wolfganga Amadea Mozarta. Sólisty večera jsou Vladimír Roubal (varhany) a Ilona Víchová (soprán).

kph plakat kveten lany 2018

Dny italské kultury - koncerty a přednášky v muzeu


6., 10. a 11. dubna 2018, kaple a malá galerie muzea

Po zahájení Dnů italské kultury v pátek 6. dubna vernisáží výstavy
Praha – rudolfinské reflexe si ve 20 hodin nenechte ujít slavnostní koncert Sukova komorního orchestru, který v kapli Zasnoubení Panny Marie zahraje díla italských mistrů.

V malé galerii muzea se v
úterý 10. dubna od 17 hodin můžete těšit na dvě přednášky spojené s Itálií: Lubor Kunc pohovoří o rakousko-uherské polní poště na Sočské frontě a v Benátsku v letech 1915—18 a Michal Plavec o letcích ze Slánska na Italské frontě v téže době.

Ve
středu 11. dubna od 19:30 proběhne v kapli Zasnoubení Panny Marie koncert Kruhu přátel hudby, kde vystoupí skupina Atlantis Collegium s programem zaměřeným na starou italskou hudbu (skladatelé Vivaldi, Cervetto, Vinci a Tartini) tradičně interpretovanou na housle, violoncello a cembalo.

kph plakat duben atlantis collegium  2018

Ave Maria – Mariánská hudba od středověku po baroko


koncert KPH, středa 21. března 2018 od 19:00, kaple Zasnoubení Panny Marie

Koncert unikátním způsobem představí vývoj evropské mariánské hudby. Program zahájí vystoupení kladenského souboru
Gemini musicales, který se v části nazvané Pulcherrima rosa bude věnovat středověké hudbě až po nástup renesance. V této části programu zazní jednohlasé i vícehlasé duchovní písně s mariánskými tématy s doprovodem volných replik dobových nástrojů, jako jsou varhanní portativ, kamzičí rohy (gemshorny) a cornamusa (dechový nástroj příbuzný šalmajím). Zdrojem písní jsou české i zahraniční manuskripty – Vyšebrodský rukopis, Kodex Speciálník, Franusův kancionál, Llibre Vermell de Montserrat a jiné.

Druhá polovina koncertu nazvaná
Stella maris se v podání sopranistky Terezy Růžičkové a varhanice Aleny Maršíkové zaměří na hudbu raného baroka. Zazní moteta Claudia Monteverdiho, Alessandra Grandiho a Giovanniho Felice Sancese a výběr ze sbírky varhanních mší Fiori musicali Girolama Frescobaldiho. Dobovou mariánskou spiritualitu přiblíží herec Martin Hejný čtením z kázání jezuity Fabiána Veselého.

kph plakat březen 2018

Komorní koncert kytarového dua Siempre Nuevo


koncert KPH, středa 8. listopadu 2017 od 19:00, kaple Zasnoubení Panny Marie

Listopadový koncert Kruhu přátel hudby bude patřit kytarovému duu
„Siempre Nuevo.“ Na programu jsou skladby od období renesance až po současnost od skladatelů jako jsou John Dowland, Antoine de Lhoyer, Kasper Joseph Mertz, Enrique Granados, Jiří Lukeš a Sára Medková. Účinkují přední čeští kytaristé Matěj Freml a Patrick Vacík.

kph plakat listopad 2017

Světem hudby romantické

koncert KPH, středa 18. října 2017 od 19 hodin, Kaple Zasnoubení Panny Marie

Na programu podzimního koncertu Kruhu přátel hudby jsou skladby Antonína Dvořáka, Josefa Suka, Fryderyka Chopina, Johannese Brahmse, Adolfa Míška, Giovanniho Bottesini. Účinkují Marek Lustig – kontrabas, Lucie Pirochová a Kateřina Pirochová - Valkovičová – klavír.


kph plakat rijen 2017

Kouzlo operety: Večer slavných melodií z operet a muzikálů


koncert, středa 19. dubna 2017 od 19:00, kaple Zasnoubení Panny Marie

Pro milovníky hudby je na duben připraven koncert s poněkud odlehčeným námětem: Kouzlo operety, večer slavných operetních a muzikálových melodií. Na programu budou díla Johanna Strausse, Franze Lehára, Emmericha Kálmána, Oskara Nedbala, Rudolfa Frimla, Burtona Laine. Účinkovat budou Pavla Švestková (mezzosoprán), Martin Slavík (tenor) a Markéta Janáčková (klavír).

kph plakat duben 2017

České filharmonické kvarteto


koncert, kaple Zasnoubení Panny Marie, středa 1. března 2017 od 19:00

Hned první březnový den proběhne první letošní koncert Kruhu přátel hudby v kapli Zasnoubení Panny Marie. Na programu jsou skladby Josepha Haydna – Kaiserquartet, Leoše Janáčka – Po zarostlém chodníčku, Ludwiga van Beethovena – Kvartet c moll a Dmitrije Šostakoviče – Elegie a Polka, které představí
České filharmonické kvarteto řízené Viktorem Mazáčkem.

kph plakat brezen 2017

Vánoční koncerty a Octopus Pragensis


kaple Zasnoubení Panny Marie, 13.—17. prosince 2016

Sérii adventních hudebních vystoupení v kapli Zasnoubení Panny Marie zahájí v úterý
13. prosince v 19,00 hod. vokální soubor Octopus Pragensis koncertem Hudba ve Slaném kolem roku 1600. Těleso vede ve Slaném již dobře známý muzikolog Petr Daněk - objevitel unikátního partu 1. houslí Michnovy skladby Loutna česká ve slánském muzeu. Součástí koncertu bude představení nového CD Varhany znějící 2016, které návštěvníci obdrží zdarma. Vánoční vystoupení v kapli pokračují ve středu a čtvrtek 14. prosince a 15. prosince v 17 hodin koncerty Základní umělecké školy, 16. prosince v 16,30 vystoupením žáků ZŠ Na Hájích a zakončeny budou dvěma koncerty Simony Klímové a Consortia Camerale Slanense v sobotu 17. prosince v 17 a 19 hodin.

kph plakat prosinec danek 2016

Komorní orchestr Dvořákova kraje a vzpomínka na Václava Smetáčka


koncert, kaple Zasnoubení Panny Marie, středa 14. září 2016 od 19 hodin

Zveme Vás na zahájení další sezóny
Kruhu přátel hudby – koncert tentokrát věnovaný 110. výročí narození a 30. výročí úmrtí čestného občana města, slavného hudebníka, dirigenta a skladatele Václava Smetáčka. Vystoupení KODK proběhne pod taktovkou profesora pražské Konzervatoře Václava Mazáčka, se sólisty Veronikou Sedláčkovou (flétna) a Viktorem Mazáčkem (housle). Na programu jsou skladby Henryho Purcella, Antonia Vivaldiho, Johanna Stamitze, Ottorina Respigia, Gabriela Fauréa a Benjamina Brittena.

kph plakat zari 2016

Koncert ke 130. výročí otevření muzea


čtvrtek 30. června 2016, Masarykovo náměstí a atrium muzea

Na závěr školního roku pořádáme ve čtvrtek 30. června na Masarykově náměstí pátý ročník Koncertu pro muzeum, letos věnovaný 130. výročí otevření muzea veřejnosti (1886). Koncert v 17 hodin zahájí stále známější slánský folkař
Pokáč. Další kapela, která se na náměstí představí, bude Dobré ráno blues band. Bluesová kapela je slánskému publiku dobře známá a baví zejména neotřelým vystupováním. Hlavními hvězdami koncertu bude jedna z nejlepších českých funky kapel Juicy Freak s půvabnou afroamerickou zpěvačkou Marianou Wesley. Hudba kapely spojuje též prvky acid jazzu, soulu a blues. Na náměstí nebudou chybět stánky s občerstvením, zábava pro děti a mládež. V atriovém dvoře vznikne tradičně odpočinková zóna, kde budou vytvářet atmosféru především mezi místními oblíbení DJs Annita a ahZ. Na náěmstí můžete přijít už odpoledne, své stánky zde totiž rozbalí Sýrárna u tržiště, sdružení Prostor / Prostor podpovrchem, Jazz Café Fany, Dobrá sezóna, Moustache Pizza, Konopná lékárna Slaný, Infomační centrum mládeže, Zahrada - centrum osobního rozvoje a Viola Art. Koncert proběhne za finanční podpory Středočeského fondu kultury a obnovy památek.

plakat-2016-koncert-LOGA

Koncert ženského pěveckého sboru Smetana Kladno


středa 18. května 2016 od 19 hodin, kaple Zasnoubení Panny Marie

Pro všechny milovníky klasické hudby je určen koncert Ženského pěveckého sboru Smetana z Kladna vedeného sbormistrem Ondřejem Novákem. Na programu jsou skladby Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Jindřicha Jindřicha a Eugena Suchoně. Vystoupení sboru bude posledním koncertem Kruhu přítel hudby před prázdninami. Vstupné je jako obvykle 45 a 65 Kč.

kph plakat kveten 2016

Večer písní, árií a duet


koncert KPH, kaple Zasnoubení Panny Marie, středa 6. dubna 2016 od 19 hodin


Druhý letošní koncert Kruhu přátel hudby bude věnován pěveckému umění. Hlavní úloha bude patřit mladé sopranistce Elišce Gattringerové, která v roce 2003 dokončila studium klasického zpěvu na Pražské konzervatoři a nyní dokončuje učení na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze. Obsadila již několik operních rolí, je držitelkou mezinárodních ocenění a vystupuje mj. v Národním divadle v Praze. Eliščiným partnerem bude zpěvák a klavírista arabského původu Ahmad Hedar, známý svým širokým žánrovým rozpětím i účastí v řadě soutěží včetně "Česko-slovensko hledá Superstar" (2009). Vstupné je jako vždy 65 a 45 Kč.

kph plakat duben 2016

Židovská hudba pro violoncello


koncert, kaple Zasnoubení Panny Marie, středa 16. března 2016 od 19 hodin

Střed měsíce bude patřit prvnímu letošnímu koncertu klasické hudby v kapli Zasnoubení Panny Marie, kde byl v zimním období odborně očištěn oltář se svým spletitým architektonickým tvaroslovím a barokními sochami, byla vyspravena vysoká půlkruhová okna a proběhl generální úklid. Ve středu 16. března zde vystoupí dva virtuosní, mezinárodně proslulí hráči na violoncello:
Jiří Hošek (*1955), docent na pražské AMU a propagátor vážné hudby a jeho dcera Dominika Weiss Hošková (*1982), která se v posledních letech mimo ČR proslavila zejména v Izraeli, za což mj. v roce 2010 obdržela Stříbrnou medaili Senátu Parlamentu České republiky. Slánský koncert bude věnován židovské hudbě a vedle dvou violoncell uslyšíte též mistrnou hru na varhany, a to od skladatelů Ernsta Blocka, Maxe Brucha, Davida Poppera i Jiřího Hoška.


kph plakat brezen 2016

Vánoční koncerty 2015


8.—19. prosince 2015, Kaple Zasnoubení Panny Marie

V bývalé piaristické kapli proběhne série vánočních koncertů. Každoročně své umění v adventním čase představují žáci slánských škol: v úterý 8. prosince a ve středu 16. prosince v 17 hodin Základní umělecká škola, v pátek 11. prosince v 16:30 hod. žáci 1. základní školy. Předvánoční přehrávání ukončí dva Vánoční koncerty Simony Klímové v sobotu 19. prosince v 17 a 19:30 hodin.

kaple

Vzpomínkový koncert na prof. Otakara Martinovského


pátek 27. listopadu 2015 od 19 hodin, kaple Zasnoubení Panny Marie

Podzimní koncert v muzejní kapli je věnován památce významného slánského hudebníka, vysokoškolského pedagoga a klavírního virtuosa, profesora Otakara Martinovského. Vystoupí Hana Nicodová (klavír), Otakar Martinovský Ml. (klarinet) a Smyčcové kvarteto FAMA Q, zastoupené umělci Davidem Danelem, Romanem Hradičkou (oba na housle), Ondřejem Martinovským (viola) a Balászem Adorjánem (violoncello). Programem koncertu je Trio Es dur Wolfganga Amadea Mozarta, Smyčcový kvartet F dur Antonína Dvořáka a Smyčcový kvartet č. 2 Ivany Loudové.

koncert kaple plakat listopad 2015 martinovsky

Kruh přátel hudby – zahajovací koncert


Kaple Zasnoubení P. Marie ve Slaném, úterý 29. září 2015 v 19 hodin

svoboda

Koncert ke 130. výročí založení muzea


úterý 30. června 2015, 17—22h, Masarykovo náměstí a atrium muzea

Program - Masarykovo náměstí:

17:00
THE BLADDERSTONES

18:30
HOT SISTERS

20:00
RASTAFIDLI ORKESTRA

Program - atrium muzea:

17:00
DJs AHZ & ANNITA


Slánské muzeum letos slaví 130 let od svého založení. Výročí si připomínáme řadou akcí. Jedním z vrcholů oslav je koncert již 4. rokem pořádaný na závěr školního roku na Masarykově náměstí. Letos přibude 2. "relaxační" scéna v opraveném atriovém dvoře muzea, kde vystoupí přední domácí DJs ahZ a Annita, novými hosty budou též retro - swingové zpěvačky Hot Sisters s doprovodnou kapelou. Samozřejmostí je koncert stálic slánského hudebního nebe - kapel The Bladderstones a Rastafidli Orkestra. Na náměstí nebude chybět občerstvení - účast potvrdili hudební bar
Me Gusta, kavárna Dobrá Sezóna, nová slánská Sýrárna, Hugo Bagel Café, ale také Konopná lékárna Kladno, ZAHRADA centrum osobního rozvoje, Jazz Cafe Fany, ICM Slaný a dvě slánské výtvarnice.
Vstup je samozřejmě volný!

Před zahájením koncertu (v 16:30) bude u vstupu do muzea odhaleno staronové pianino, které bude nadále volně přístupné veřejnosti. Všichni, kteří hru na tento klávesový nástroj ovládají, si zde budou moci zdarma zahrát pro radost. Více o projektu
Piana na ulici.

plakat koncert obr

Harmonie Louny a Trio Cum Amore


koncert, pátek 12. června 2015 od 19h, Kaple Zasnoubení Panny Marie

Na posledním předprázdninovém koncertu Kruhu přátel hudby vystoupí pěvecký sbor
Harmonie Louny společně s učiteli Základní umělecké školy v Lounech (Trio Cum Amore). Koncert je tematicky zaměřen na různé podoby kompozice Ave Maria a doprovází jej mluvené slovo.

kph plakat cerven 2015

Klavírní recitál Petra Jiříkovského


koncert, kaple Zasnoubení Panny Marie, středa 13. května 2015 od 19 hodin

Klub přátel hudby při Vlastivědném muzeu ve Slaném pořádá
Klavírní recitál Petra Jiříkovského. Umělec je jedním z nejvýraznějších českých interpretů klasické hudby střední generace. Jako klavírista si získal mezinárodní renomé nejen v Evropě, ale i v USA, Jižní Americe a Japonsku. Domácí publikum mělo možnost poznat Petra Jiříkovského jako sólistu na recitálech festivalu Pražské jaro nebo v prestižním cyklu Světová klavírní tvorba v pražském Rudolfinu. Na slánském koncertě zazní kompozice Franze Schuberta, Fryderyka Chopina, Clauda Debussyho, Leoše Janáčka a Bedřicha Smetany. Vstupné je 65 a 45 Kč.

kph plakat kveten 2015

Přehled vánočních koncertů


Betlém z rodiny skladatele Foerstra (ze sbírek muzea). Foto Jan Studený

10. 12. v 15,00 VÁNOČNÍ KONCERT ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY
kaple Zasnoubení P. Marie

15. 12. v 18,00 VÁNOČNÍ KONCERT CONSORTIUM CAMERALE SLANENSE
kaple Zasnoubení P. Marie

16. 12. v 15,00 VÁNOČNÍ KONCERT ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY
kaple Zasnoubení P. Marie

17. 12. v 19,00 TRIO CUM AMORE – koncert KPH
kaple Zasnoubení P. Marie

18. 12. v 17,00 VÁNOČNÍ KONCERT 1. ZÁKLADNÍ ŠKOLY HÁJE
kaple Zasnoubení P. Marie

20. 12. v 17,00 a 19,30 VÁNOČNÍ KONCERTY SIMONY KLÍMOVÉ
kaple Zasnoubení P. Marie

Koncert pro muzeum III


čtvrtek 26. června od 15 hodin, Masarykovo náměstí ve Slaném

Ve čtvrtek 26. června se uskuteční již třetí ročník události s názvem
Koncert pro muzeum. Akce se tradičně uskuteční na Masarykově náměstí ve Slaném a pro všechny návštěvníky bude zdarma! Letošní program úspěšné akce začne již v 15 hodin, kdy vystoupí nejnadanější ze slánských producentů elektronické hudby a DJs spadající do volného seskupení Touch the Jungle. Odpoledne bude prezentována činnost slánského Informačního centra mládeže (ICM), které úspěšně funguje při Domu dětí a mládeže Slaný.
Dále bude návštěvníkům představeno občanské sdružení s mezinárodní působností Kedjom-Keku, které bylo založeno v roce 2010. Sdružení podporuje rozvoj horské oblasti na severozápadě Kamerunu a pomáhá zachovat unikátní přírodní prostředí mlžného lesa, ohrožovaného nepromyšlenou zemědělskou činností.

koncert pro muzeum plakát

Fotogalerie

Celý článek...

Benefiční koncert


pátek 6. června od 19:30, kaple Zasnoubení Panny Marie

Místostarosta královského města Slaného Jaroslav Hložek si vás dovoluje pozvat na benefiční koncert
„Nejznámější árie a duety ze světových oratorií“

S repertoárem krásných klasických skladeb [Händl, Haydn, Brixi, Bach, Dvořák…] se představí mladá talentovaná sopranistka
Štěpánka Heřmánková, barytonista ve světě oceňovaného Pražského komorního sboru Jan Morávek, trumpetista a vyhledávaný interpret velkých barokních děl Miroslav Laštovka a varhaník v kostele sv. Antonína v Praze a zároveň pedagog Pražské konzervatoře Jan Kalfus.

Koncert se uskuteční v muzejní
kapli Zasnoubení Panny Marie v pátek 6. června od 19:30 hodin. Vstupné je dobrovolné a výtěžek koncertu bude věnován ve prospěch městského muzea.

plakat beneficni koncert kaple cerven 2014

Koncert švýcarského orchestru

Jedinečný koncert švýcarského orchestru L’Orchestre Quipasseparlà se uskuteční v Městském divadle ve Slaném ve středu 12. února od 19 hodin. Na programu jsou velká díla světové hudební literatury. Sibeliův houslový koncert, Brahmsova Tragická předehra a koncert pro marimbu a smyčce Emmanuela Séjourné. Vstupné 80 Kč

svycari-mail Celý článek...

Koncert KPH

plakat korbelova 9.1.2013 Celý článek...

Mystická flétna - koncert KPH

Dubnovým koncertem Kruhu přátel hudby bude vystoupení flétnistky Žofie Vokálkové a klavíristy Martina Fily pod názvem Mystická flétna. Koncert připravený pro letošní ročník festivalu Pražské jaro je náhradou za původně plánovaný žesťový recitál, z něhož se z osobních důbvodů omluvil trombónista Lukáš Moťka. Přinášíme Vám program koncertu:

C. Saint-Saiens - Odelette
W. A. Mozart - Turecký pochod
F. Chopin - Etude c moll op. 25
B. Smetana - Louisina polka
Cl. Debussy - Syrinx
M. Roesgen Champion - Danse rituelle
Frank Martin - 1. Balada
Maurice Ravel - Pavana za mrtvou infantku
Frank Martin - 2. Balada


Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 10. dubna v 19 hodin

Mystická flétna

Celý článek...

Vánoční koncerty ve slánském muzeu


Kaple Zasnoubení Panny Marie, 11.—21. prosince 2012


Letos se v muzejní Kapli Zasnoubení Panny Marie uskuteční celkem sedm předvánočních či adventních koncertů.

Můžete si vybrat z této nabídky:

  • úterý 11. prosince od 17 hodin – Vánoční koncert ZUŠ Slaný
  • středa 12. prosince od 19 hodin – Lyra da Camera – koncert Kruhu přátel hudby, kde vystoupí Johana Rosick (soprán), Kateřina Chudobová (flétny), Bledar Zajmi (violoncello), Jitka Navrátilová (cemballo)
  • pátek 14. prosince od 16:30 hodin – Veselé vánoce – koncert žáků ZŠ Slaný, Politických vězňů
  • úterý 18. prosince od 17 hodin – Vánoční koncert žáků třídy Tamary Bernardové
  • středa 19. prosince od 17 hodin – Flétnový koncert žáků ZŠ Slaný, Rabasova
  • čtvrtek 20. prosince od 18 hodin – Vánoční koncert – vystoupí Consortium Camerale Slanense, dětský pěvecký sbor Sluníčko ZŠ Kladno a flétnový soubor ZŠ Kladno
  • pátek 21. prosince od 19 hodin – Vánoční koncert – Simona Klímová a její host Pavlína Jíšová

V kapli je navíc instalována výstava
"50 let Jazz Clubu Slaný", která ve fotografiích a dokumentech představuje dění v této významné slánské kulturní instituci od svého založení v roce 1962 dodnes.

Kaple Zasnoubení Panny Marie Celý článek...

Objednávky vánočních koncertů

Vlastivědné muzeum ve Slaném vyhlašuje pro rok 2012 následující pravidla pro uspořádání vánočních koncertů v muzejní Kapli Zasnoubení Panny Marie v hlavní budově muzea:

1. Koncerty je možno uspořádat v termínech od 21. listopadu do 21. prosince 2012 s výjimkou nedělí.
2. Každá instituce včetně školských zařízení může v daném časovém rozpětí uspořádat pouze jeden koncert.
3. Zpřístupnění kaple před začátkem koncertu je možné maximálně 90 minut předem. Kapli je třeba vyklidit maximálně do 60 minut po skončení koncertu.
4. Zkoušky před jednotlivými koncerty jsou možné pouze v den koncertu. Časové upřesnění zkoušek je třeba individuálně domluvit s vedením muzea.
5. Závazné přihlášky (vyplněné formuláře – viz bod 6) je třeba odeslat na e-mailové adresy muzeum@slansko.cz nebo cecrdle@meuslany.cz nejpozději do
31. října 2012. Na opozdilé objednávky nebude brán zřetel!
6. Přihlášku k vánočnímu koncertu naleznete
zde . Vyplněné přihlášky zasílejte na výše uvedené adresy.
7. Dříve příchozí přihlášky mají přednost při volbě termínu.

Vlastivědné muzeum ve Slaném si vyhrazuje právo potvrzení o konání či nekonání akce. V případě kolize termínů bude situace řešena individuálně. Vlastivědné muzeum ve Slaném nebude poskytovat institucím pořádající vánoční koncerty žádné další nadstandardní služby ani nezajišťuje propagaci koncertů. Pořadatelé a návštěvníci koncertů jsou povinni dodržovat provozní řád kaple!

Přehled volných a již obsazených termínů k nahlédnutí
zde.

Kaple Zasnoubení Panny Marie Celý článek...

Pěvecký recitál

Ve středu po Velikonocích zazní v kapli Zasnoubení Panny Marie další z pravidelných koncertů Kruhu přátel hudby. Tentokrát to bude Pěvecký recitál mezzosopranistky Jarmily Kosinové za klavírního doprovodu Daniely Valtové – Kosinové.

Na programu budou kompozice Josepha Haydna, Wolfganga Amadea Mozarta, Gioachina Rossiniho, Georgese Bizeta a Petra Ebena
.

plakat pevecky recital 11.4.2012

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 11. dubna v 19 hodin

Celý článek...

Soubor historických nástrojů Karmína

Vánoční koncert KPH

Karmína

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 14. prosince v 19 hodin

Celý článek...

45. Slánské jazzové dny

18.—20. listopadu, Městské divadlo, Městské centrum Grand, kaple Zasnoubení Panny Marie a další místa

Jubilejním 45. ročníkem letos pokračuje pravděpodobně nejvýznamnější hudební akce roku – festival Slánské jazzové dny. Zde je kompletní program festivalu, který se letos rozrostl o další doprovodné akce.

45. Slánské jazzové dny Celý článek...

Benefiční koncert pro Japonsko

Vlastivědné muzeum ve Slaném pořádá pod záštitou velvyslanectví Japonska v ČR benefiční koncert věnovaný obětem přírodních katastrof v Japonsku. Výtěžek z koncertu bude předán Velvyslanectví Japonska v ČR a bude poskytnut na pomoc obětem nedávných pohrom v Zemi vycházejícího Slunce. Na koncertě zazní hudba barokních i jiných skladatelů v podání houslí, flétny a violoncella.

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 2. dubna v 14 hodin

beneficni koncert

Celý článek...

Kurdistán očima Jiřího Dědečka

Plakát – Kurdistán očima Jiřího Dědečka

V rámci projektu "Divokým Kurdistánem" Celý článek...

Vánoční koncerty v kapli Zasnoubení Panny Marie

Program vánočních koncertů v prosinci 2010

Koncert v kapli Zasnoubení Panny Marie Celý článek...

Geshem

Koncert v rámci 44. Slánských jazzových dní muzeum.slansko.cz

Vokální a kapelový soubor Geshem se věnuje afro–americkým spirituálům, zpěvům z Taizé a hebrejským písním. Působí v Praze a vede ho sbormistr Marek Šlechta, který kdysi přetextovával a sólově zpíval černošské spirituály. Bližší mu však bylo sborové podání a původní anglické texty.

Geshem

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 21. listopadu v 10,30 hodin Celý článek...

Podzimní koncert vážné hudby


Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 9. října v 16 hodin

Dalším bodem na programu Klubu přátel hudby je koncert japonsko-britského tria ve složení
Noriko Čechová (JPN) - flétna, Miho Sugihara (JPN) - housle, Mark Johnston (GB) - violoncello.

Na programu budou převážně barokní kompozice, avšak vedle díla Johanna Sebastiana Bacha uslyšíme též skladby Bachova současníka Josepha Haydna a mladšího velikána Clauda Debussyho. Japonské hráčky jsme měli možnost slyšet s velkým ohlasem již minulý rok, rovněž v muzejní kapli Zasnoubení Panny Marie.

Podzimní koncert vážné hudby

Kruh přátel hudby zahajuje další sezónu


Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 29. září v 19.30 hodin

Sezónu zahájí koncertem
Komorní orchestr Dvořákova kraje z Kralup nad Vltavou řízený profesorem Václavem Mazáčkem.
Na programu skladby:
G. F. Händela, A. Filse, J. V. Stamice a L. Janáčka.

Komorní orchestr Dvořákova kraje

Consortium camerale Slansensis

Pěvecký koncert sboru pod vedením Mgr. Aleny Šandové.

Atrium muzea 9. června v 19.30 hodin
V případě nepříznivého počasí proběhne koncert v Piaristické kapli. Celý článek...

Klavírní kvinteto studentů Pražské AMU

Na pořadu jsou skladby L. van Beethovena, Antonína Dvořáka a Johannese Brahmse.

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 5. května v 19.30 Celý článek...

Slavnostní koncert

Dny polské kultury ve Slaném

Na slavnostním koncertu věnovaném 200. výročí narození polského krále klavíru Fryderyka Chopina vystoupí vítěz mezinárodní soutěže Pražského jara 2004, jeden z nejvýraznějších talentů mladé generace pianistů
Ivo Kahánek.

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 19. dubna v 19.30

Ivo Kahánek

Fotogalerie Celý článek...

Francouzská hudba za vlády Ludvíka XIV. a XV.

Koncert se koná v rámci jubilejní 60. sezóny Kruhu přátel hudby ve Slaném.

Koncert komorní francouzské hudby z období vlády Ludvíka XIV. a XV. přináší výjimečný exkurs do tajemství francouzské barokní hudby. Odhaluje nejenom zvuk dobových nástrojů ale i zákonitosti dobové interpretace francouzské hudby ze 17. a 18. století.

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 14. dubna v 19.30Fotogalerie Celý článek...

Klavírní kvarteto Českých filharmoniků

Koncert KPH

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 10. března v 19.30

Celý článek...

Jakub Judl s přáteli

Vánoční koncert

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 22. prosince 2009 v 18 hodin Celý článek...

Vánoční koncert ZUŠ

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 17. prosince 2009 v 17 hodin Celý článek...

Vánoční koncert ZUŠ

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 16. prosince 2009 v 17 hodin Celý článek...

Pěvecký sbor Consortium camerale Slanensis

Vánoční koncert pro mateřské školy

15. prosince 9—12 hodin Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji
Celý článek...

Vánoční koncert III. ZŠ

Pěvecký sbor III. ZŠ „Světlušky“ vznikl v roce 2005. V tomto roce byl pozván, aby spolu s dalšími, pomohl rozsvítit vánoční strom na Masarykově náměstí. Díky této první velké a významné akci přijal název „Světlušky“. Vánoční koncerty v kapli pořádá od doby svého vzniku pravidelně. Se svými učitelkami děti připravily také program “O Vánocích nikdo nesmí být sám“, s kterým v adventním čase navštíví Domov důchodců na Hlaváčkově náměstí.Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 14. prosince 2009 v 17 hodin

Celý článek...

Vánoční koncert I. ZŠ

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 11. prosince 2009 v 17 hodin Celý článek...

Komorní orchestr Dvořákova kraje

Vánoční koncert KPH

Komorní orchestr Dvořákova kraje je neprofesionální hudební těleso, na jehož práci se podílejí hudební nadšenci – milovníci komorní hudby z Kralup nad Vltavou, Roztok, Slaného, Veltrus a Prahy, přičemž naprostá většina z nich nejsou hudební profesionálové. Orchestr vede člen České filharmonie prof. Václav Mazáček.Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 9. prosince 2009 v 19.30

Fotogalerie Celý článek...

Zpíváme koledy s Karolem Hevessym

Sedmého prosince zahájíme v kapli Vlastivědného muzea ve Slaném Adventní čas sérií koncertů. Prvním z nich jsou koledy za klavírního doprovodu zkušeného hudebníka Karola Hevessyho. Staly se oblíbeným hudebním pořadem zvláště malých dětí.7.—11. prosince 9—12 hodin Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji
Celý článek...

Koncert Štěpána Raka


Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 30. listopadu 2009 v 18.30


Koncert pro Dětský domov se školou ve Slaném.

43. Slánské jazzové dny

Jordi Torrens & Friends (E/CZ)

Závěrečný koncert festivalu.

Kaple Zasnoubení Panny Marie 22. listopadu 2009 v 10.30 Celý článek...

Kaprovo kvarteto

Koncert KPH k výročí Josefa Michla
V Piaristické kapli Vlastivědného muzea zahraje 11. listopadu Kaprovo kvarteto k poctě Josefa Michla. Narodil se ve Slaném před 130 lety. Ve městě založil soukromou hudební školu. Vychoval v ní řadu známých slánských amatérských muzikantů.

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 11. listopadu 2009 v 19.30

Fotogalerie Celý článek...

Flétna v japonském pojetí

Koncert třech umělců ze Země vycházejícícho slunce. V sestavě dvou příčných fléten a klavíru představí trojice své pojetí klasických evropských skladatelů, jakými jsou například Johann Sebastian Bach, Johann Joachim Quantz či Karl Doppler.
Vystoupí: Gen Segawa (klavír), Yoriko Kasai (flétna), Noriko Čechová (flétna)

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 18. října 2009 v 16 hodin Celý článek...

České filharmonické kvarteto a pěvecký sbor Hlahol

Na Slánské rozhovory 2009 naváže v kapli Zasnoubení Panny Marie koncert Českého filharmonického kvarteta a pražského zpěváckého spolku Hlahol.

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 6. října 2009 v 19.30

Celý článek...

Pěvecký sbor Cantica Bohemica

Ženský komorní sbor Litoměřice.
Pěvecký sbor Cantica Bohemica zahájí sérii koncertů Klubu přátel hudby ve Slaném.
Fotogalerie


Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 23. září 2009 v 19.30

Varhany znějící

V Kapli Zasnoubení Panny Marie bude zahájen Festival Varhany znějící 2009, který se koná pod záštitou starosty města Slaného Ivo Rubíka a starostky města Velvary Jitky Linhartové.
Koncerty se konají ve spolupráci s Mezinárodním festivalem Free Organ World – Pražské varhany a pod uměleckou záštitou jeho zakladatele, varhaníka Pavla Černého.

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 8. září 2009 v 19.30 Celý článek...

Koncert pěveckého sboru "Světlušky"


Kaple Zasnoubení P. Marie v bývalé piaristické koleji ve Slaném 15. června v 17 hodin
Pozvánka Celý článek...

Koncert hudebního oddělení Domu dětí


Kaple Zasnoubení P. Marie v bývalé piaristické koleji ve Slaném 11. června v 17 hodin
Celý článek...

Koncert KPH - Pěvecký sbor Buštěhrad


Kaple Zasnoubení P. Marie v bývalé piaristické koleji ve Slaném 3. června v 19.30 hodin
Celý článek...

Koncert Základní umělecké školy v Slaném


Kaple Zasnoubení P. Marie v bývalé piaristické koleji ve Slaném 1. června v 17 hodin
Celý článek...

Koncert Základní umělecké školy ve Slaném


Kaple Zasnoubení P. Marie v bývalé piaristické koleji ve Slaném 19. května v 17 hodin
Celý článek...

11. městské slavnosti

Husitské slavnosti 2009

Slaný 15.–17. května 2009
Celý článek...

Koncert KPH

Dr. Otakar Martinovský – klavír, Ondřej Martinovský – viola
Kaple Zasnoubení P. Marie v bývalé piaristické koleji ve Slaném 6. května v 19.30 Celý článek...

Koncert Základní umělecké školy ve Slaném


Kaple Zasnoubení P. Marie v bývalé piaristické koleji ve Slaném 5. května v 17 hodin
Celý článek...

Pražské kytarové kvarteto - koncert KPH


Kaple Zasnoubení P. Marie v bývalé piaristické koleji ve Slaném 15. dubna v 19.30
Celý článek...

Pocta G. F. Händelovi

Koncert k 250. výročí úmrtí Georga Friedricha Händela
pořádaný ve spolupráci s Institutem pro památky a kulturu a Českou Händelovou společností

Kaple Zasnoubení P. Marie bývalé piaristické koleje ve Slaném, středa 18. března 2009 v 19.30 Celý článek...

Adventní čas ve Vlastivědném muzeu

Vánoční koncerty pořádané v muzeu. Celý článek...

350. výročí uvedení piaristů do města Slaného

Piaristé ve Slaném
Zahájení výstavy
Čtvrtek 11. září 2008 v 16 hodin


Odhalení pamětní desky a mše svatá
Pátek 12. září 2008 v 16 a 16.30


Slavnostní koncert
Účinkuje
Capella Regia, chlapecký sbor Pueri Gaudentes a Robert Hugo.
Pátek 12. září v 19.30

Piaristé – pozvánkaPiaristé – pozvánka Celý článek...

Dny turecké kultury ve Slaném

26. 5.—31. 5. 2008

27. května 2008 od 17 hodin
Zahájení fotografické výstavy Istanbul – Sisli
Galerie muzea

28. května 2008 od 19.30 hodin
Koncert klasické turecké hudby Cihat Skin – houslový recitál
Kaple Zasnoubení P. Marie v bývalé Piaristické koleji ve Slaném
Celý článek...

Pěvecký koncert ZUŠ Slaný

Kaple Zasnoubení P. Marie v bývalé Piaristické koleji ve Slaném
13. května 2008 od 17 hodin

Koncert strunného oddělení ZUŠ Slaný

Kaple Zasnoubení P. Marie v bývalé Piaristické koleji ve Slaném
6. května 2008 od 17 hodin

Hudba slánských piaristů

Laudate pueri Dominum
hudba slánských piaristů na novém CD

Capella Regia a Pueri Gaudentes probouzejí k životu hudební dědictví barokního řádu Piaristů. Specialista v oblasti barokní hudby Robert Hugo připravil pro nahrávku repertoár, který se podle dochovaného inventáře provozoval v 17. století v kapli piaristického gymnázia ve Slaném; tam také — 350 let po založení koleje — vznikla tato unikátní nahrávka. Capella Regia s vynikajícími mladými sólisty nám představují většinu skladeb v novodobé premiéře. Vydává Supraphon.

Vychází 25. dubna 2008.Celý článek...

Jan Judl & spol.

Vánoční koncert

Kaple Zasnoubení P. Marie v bývalé Piaristické koleji ve Slaném 22. prosince v 18 hodin