Anděl Páně zlámal sáně (a my je opravili)

Od prvního prosincového dne je možné navštívit v galerii muzea tématickou vánoční výstavu věnovanou zimním radovánkám. Zimní výstava, od soboty 1. prosince 2018, galerie muzea (2. patro).

Anděl Páně zlámal sáně (a my je opravili)
Sobota 1. prosince 2018čtvrtek 28. února 2019 Galerie v 2. patře muzea 274 01 Slaný, CZ

Expozici dominují krásné dřevěné panské saně, které byly v nedávné době odborně zrestaurovány, a jsou právě na zimní výstavě poprvé představeny veřejnosti. Více se o kouzelné proměně saní dozvíte na výstavě (včetně fotodokumentace stavu saní před opravou) a na webu muzea v Třebízi.

Panské saně doplňujeme dalšími saněmi a sáňkami ze sbírek našeho muzea, starými lyžemi, bruslemi, ale i příslušným oblečením a dalšími vhodnými doplňky. Zimní atmosféru dokreslují černobílé fotografie zasněženého Slaného.

Výstava je určena pro děti, rodiče i prarodiče a všechny milovníky sněhu. V muzeu totiž, na rozdíl od venku, padá!