Slánská muzejní noc a zahájení venkovní sochařské výstavy AVU

V pátek 27. května od 16 hodin proběhne tradiční Slánská muzejní noc, která je součástí 18. ročníku celostátního Festivalu muzejních nocí. Klíčovým bodem programu bude v 17 hodin zahájení venkovní sochařské výstavy Narovnám záda, prorazím strop.

V celém objektu muzea, knihovně, kapli, kině, zahrady u kina a ve hvězdárně se otevře pestrá nabídka rozmanitých aktivit pro malé i velké pod heslem „svoboda projevu“.

Klíčovým bodem programu bude v 17 hodin zahájení venkovní sochařské výstavy Narovnám záda, prorazím strop absolventů a studentů několika sochařských ateliérů pražské Akademie výtvarných umění – nejprestižnější výtvarné školy v ČR – pod patronátem akad. soch. Vojtěcha Míči. Díla od různých autorů tentokrát osídlí nejen střed města, navíc expozice bude doslova živá – v průběhu trvání výstavy budou vystavené sochy doplňovány a obměňovány.

Program muzejní noci bude završen hudebním vystoupením Los Rumberos Trio (latin-salsa) pod vedením Petra Smetáčka v zahradě kina po 19. hodině.

Vstup na celý program je zdarma.

Slánská muzejní noc a zahájení venkovní sochařské výstavy AVU

Slánská muzejní noc a zahájení venkovní sochařské výstavy AVU
Další úspěšný ročník Slánské muzejní noci je za námi. I přes nepřízeň počasí byla účast veliká a to nám udělalo radost!
Narovnám záda, prorazím strop