Kája Saudek ve Slaném

výstava, 20. září 2019—31. prosince 2019, galerie muzea (2. patro)

vernisáž čtvrtek 19. září 2019 v 18 hodin

Ve
čtvrtek 19. září v 18 hodin v galerii muzea zahájíme výběrovou výstavu nejznámějšího českého komiksového kreslíře, malíře a ilustrátora Káji Saudka (1935-2015). Atraktivní expozice v galerii muzea nazvaná prostě Kája Saudek ve Slaném představí ukázky z autorovy tvorby napříč časem a tematickými okruhy. Návštěvník bude mít možnost se osobně setkat s několika postavami z filmů a komiksů, nahlédnout do fantastických Saudkových světů sci-fi i dávné historie.

V době trvání výstavy spatří světlo světa 2. díl souborného vydání komiksu
Lips Tullian, který, jak známo, pojednává o dobrodružstvích vyhlášeného náčelníka bandy lupičů, jenž má ovšem dobré srdce a pomáhá slabším před zlovůlí hamižných šlechticů. Tím nejzlotřilejším je domýšlivý a mstivý hrabě Martinic, jehož jméno je ostatně pojítkem komiksu s naším regionem. Vybrané originální listy z tohoto komiksu budou součástí výstavy.

Na výstavě si budete moci zakoupit plakáty, publikace, trička a další předměty s obrázky slavného kreslíře. Připravujeme také doprovodné programy, o nichž vás budeme včas informovat.

plakat-saudek-slany