350. výročí uvedení piaristů do města Slaného

Piaristé ve Slaném — zahájení výstavy ve čtvrtek 11. září 2008 v 16 hodin a další akce. Výstavu uvede starosta RNDr. Ivo Rubík, dlouholetý spolupracovník muzea PhDr. Václav Moucha a člen řádu piaristů P. ThLic. Lukasz Karpinski SP.

350. výročí uvedení piaristů do města Slaného
Čtvrtek 11. zářípátek 12. září 2008 Budova muzea a další místa 274 01 Slaný, CZ

Čtvrtek 11. září 2008 v 16 hodin
Piaristé ve Slaném – zahájení výstavy
Výstavu uvede starosta města Slaného RNDr. Ivo Rubík, dlouholetý spolupracovník muzea PhDr. Václav Moucha a člen řádu piaristů P. ThLic. Lukasz Karpinski SP.

Pátek 12. září 2008 v 16 a 16.30
Odhalení pamětní desky a mše svatá
Pamětní deska bude odhalena za účasti představitelů města a dalších hostů. Desku požehná arcibiskup pražský a primas český J. Em. Miloslav kardinál Vlk, který pak také bude hlavním celebrantem při mši svaté v bývalé kolejní kapli Zasnoubení Panny Marie.

Pátek 12. září v 19.30
Slavnostní koncert
Za přítomnosti zástupců města Slaného a firmy Supraphon Music, a. s., bude představeno veřejnosti CD s hudbou slánských piaristů vydané k 350. výročí příchodu piaristů do Slaného. Účinkuje Capella Regia, chlapecký sbor Pueri Gaudentes a Robert Hugo.

Sv. Josef Kalasanský, zakladatel piaristického řádu – obraz ze slánského muzea